1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor'da yönetimi bırakıyor
Amedspor'da yönetimi bırakıyor

Amedspor'da yönetimi bırakıyor

DİYARBAKIR - Spor Toto 2.Lig ekiplerinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un seçimli olağanüstü genel kurulu 30 Haziran’da yapılacak. Maddi konularda tıkanan mevcut yönetim, devam etmeyi düşünmüyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’da 30 Haziran’da yapılacak ilk kongrede çoğunluk sağlanamazsa ikincisi 7 Temmuz’da yapılacak. Maddi konularda tıkandığı için kongreye gitme kararı alan yönetimle ilgili önemli iddialar var.

İhsan Avcı başkanlığındaki yönetimin bu yüzden göreve devam etmeyeceği ifade edilirken, oluşacak yeni bir yönetimle ilgili de henüz çalışma olmadığı bildirildi. 2. Lig’deki takımların büyük bölümü transfer çalışmalarına yoğunlaşırken, kongre kararı alan Büyükşehir Belediyespor’da belirsizlik hakim. Sezonun başlamasına 2 buçuk ay kala iç transfer, teknik heyet ve dış transferde somut bir çalışma olmaması dikkat çekiyor.

MADDİ KONULARDA SIKINTI VAR


Büyükşehir Belediyesi’nin eski dönemler gibi spora fazla parasal kaynak aktarmaması yaşanan krize en önemli etken olarak gösterilirken, maddi yardım yapması istenen kentteki iş çevrelerinin de daha önce yaptıkları yardımlardan dolayı bir daha yardım yapmaya sıcak bakmadığı konuşuluyor. Kulübün otopark başta olmak üzere diğer gelirlerinin ise maddi yükü taşımaya yetmediği ifade ediliyor. Bundan sonra gelecek yönetimlerden kendi imkanlarıyla kaynak bularak bu işi yapmaları isteniyor.


(HA-YRT-MA-S)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler