1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor'da Çankırıspor'u kınadı
Amedspor'da Çankırıspor'u kınadı

Amedspor'da Çankırıspor'u kınadı

Spor Toto 3.Lig Çankırspor Yeni Diyarbakırspor A.Ş maçında müsabaka öncesi ve sonrası taraftarların ırkçı tezahüratlarla karşılaşan Yeni Diyarbakırspor A.Ş takımına bu ırkçı saldırılardan dolayı Amedspor kulübü olarak yapılan ırkçı saldırıyı şiddetle kını

A+A-
" IRKÇILIĞA VE KÜFÜRLERE SESSİZ KALAN BİR ZİHNİYETİ KINIYORUZ
 
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amedspor kulübü olarak hafta sonu deplasmanda oynanan Çankırıspor müsabakasında, küfürlü ve ırkçı saldırılara maruz kalan Spor Toto 3.Lig 2.Grup'ta mücadele eden Yeni Diyarbakırspor A.Ş takımına yapılan ırkçı saldırıları kınıyoruz.
 
Amedspor kulüp Eşbaşkanımız İhsan Avcı değerlendirmede bulunarak, statlarda ve spor salonlarında sporun ruhuna, kültürüne aykırı olan küfür, hakaret,şiddet ve ırkçı saldırıları reddettiklerini söyledi.
 
Sporda hakaret, küfür,şiddet ve ırkçılığın hala devam ettiğini kaydeden Avcı, "Bizler hep şunu ifade ettik, yıllardır spor salonlarına statlara ekilen hakaret,küfür,ırkçılık ve şiddetin tohumları yerine hoşgörü sevgi barış tohumlarının atılması gerekir artık. Statlar arena, sporcular da gladyatör değildir. Bir an önce kişilik haklarına olan saldırıların son bulması ve son Yeni Diyarbakırspor A.Ş üzerinden yapılan olumsuz davranışları da kulüp olarak kınadığımızı ifade ederek, Spor'da milliyetçiliğe ve cinsiyete artık son demeliyiz ve bu olay buna son diyeceğimiz son olay olsun diyoruz." dedi.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT