1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor'a yeni Taraftar Grubu: 'Grup Direniş'
Amedspor'a yeni Taraftar Grubu: 'Grup Direniş'

Amedspor'a yeni Taraftar Grubu: 'Grup Direniş'

DİYARBAKIR - Amedspor'un taraftar gurubu olan 'Uni Amed' isim değişikliğine giderek gurubun yeni ismini 'Grup Direniş' olarak değiştirildi.

A+A-

GURUP DİRENİŞ BİR SEVDADIR

Daha önce Azrailler Grubunun kuruluşunu gerçekleştiren Ramazan Tugay yaptığı açıklamada, Amed isminin bu kentin gerçeği olduğunu belirterek, Uni Amed Taraftar Grubunun isim değiştirdiğini, Grubun yeni adının 'Grup Direniş' olduğunu söyledi.

Tugay, Grup Direnişin kurulma amacının hiç bir insanın ölmemesi, savaşın ve akan göz yaşlarına karşı dimdik duracak olan Grup Direniş'in özünde barış, sevgi ve kardeşlik olduğunu sözlerine ekledi. 

EN GÜZEL SEVGİ BARIŞTIR EN GÜZEL BARIŞ DİRENİŞTİR

Tugay konuşmasını şöyle sürdürdü: " Grup Direniş olarak, sadece tribünlerde değil, yaşamın her parçasında sevgiden, kardeşlikten, barıştan yana bir duruş sergileyen bir grup olarak, gerek sportif, gerekse sosyal hayatta bunu sürdüreceğiz. Bu duruşumuzu yeni logomuza da yansıttık. Barış ve Güvercinle buluşturduğumuz logomuzdaki sloganımız ise "En Güzel Sevgi Barıştır, En Güzel Barış Direniştir" dedik. Amacımız tribünlerimizde kesin olarak küfürü kaldırmak, Amed'e yakışır bir duruş sergilemektir. Geçtiğimiz hafta maç boyunca bizlere küfür eden, daha sonra kalbi sıkışan o taraftara müdahale eden Amedspor Kulüp Doktorunun o taraftarı kurtarması, aslında herşeyi özetliyor.  İşte bu duruş Amed'in ve Grup Direnişin özüdür. Ne olursa olsun bu duruşumuzu koruyarak, Türkiye'de söz sahibi olacak Gruplardan biri olacağız. Gurubumuzun kurulmasında  emeği geçen, tüm arkadaşlaırmıza, özellikle, Mazlum Kılıç, Tekoşin U Tekoşer, Devrim Can, M Ihsan Çetinkaya, Amed Uluğ,  Veysel Tunç, Muhamed Coştu, Servet Dyb Recep Altunbay"  Çok teşekkür ederim, saygılar sunarım." dedi.

untitled-1-004.jpg

HABERE YORUM KAT