1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor'a yapılan haksızlıklara karşı protesto
Amedspor'a yapılan haksızlıklara karşı protesto

Amedspor'a yapılan haksızlıklara karşı protesto

DİYARBAKIR - Amedspor'a karşı uygulanan sistematik haksızlıklara karşı Direniş Grubu protestoya hazırlanıyor.

A+A-

Amedspor'un isim değiştirmesinin ardından başlayan, neredeyse tüm spor kurumlarının yanlı, taraflı uygulamalarına karşı Amedspor taraftarları Cumartesi günü bir protesto gerçekleştirecekler.

Amedsporlu taraftarların 2 sezondur deplasman maçlarına hiç bir hukuki gerekçe gösterilmeden alınmadığını dile getiren Direniş Grubu Başkanı Ramazan Tugay, "Dünyada hiç bir kulübe kendi ülkesinde, kendi liginde bu kadar zulüm edilmez."

"ARTIK YETER, YETER"
Tugay, gittikleri tüm deplasmanlarda ırkçı saldırılara karşı hiç bir önlem alınmadığını, Amedspor'a karşı yapılan her türlü saldırının TFF tarafından komik cezalarla geçiştirildiğini, hatta çoğuna ceza dahi verilmedini ifade ederek şunları söyledi: "Amedspor bu ülkenin takımıdır, bunu herkes kabullenmelidir. Futbolda bizler kardeşliği, barışı savunurken bizlere yapılan her trülü saldırı maalesef TFF tarafından normal karşılanıyor, bir şekilde teşvik ediliyor. Geçen hafta İstanbul'da oynanan Tepecikspor maçına bir kez daha alınmayan taraftarlarımızın stad yakınına dahi gelmesine izin verilmedi, Taraftarlarımza karşı atılan gaz bombaları, plastik mermiler yüzünden bir çok arkadaşımız hastanelik oldu. Bir arkadaşımızın gözüne sabet eden plastik mermi 1 cm daha kaysa arkadaşımızın gözü kör olacaktı. Bunlar hangi düşman ülke takımına yapılıyor, yazık günah değilmi, bu nasıl insanlıktır. Bizlere yapılan bu zulüme artık yeter diyoruz."

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR GÜN AMEDSPORA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR
Cumartesi günü Amedspor'a yapılan haksızlıklara karşı protesto ve duyarlılık sağlamak için BİSİKLETLERLE tepkimizi dile getiriyoruz. 

Atkı ve formalarımızla Bisikletlerimize binip şehir turu atacağız. Cumartesi  günü saat 16.00'da  tüm herkesi Direniş taraftar derneğinin önünde bekliyoruz.
Kaynak: Diyarinsesi.org

HABERE YORUM KAT