1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor Yönetimi sessizliğini koruyor
Amedspor Yönetimi sessizliğini koruyor

Amedspor Yönetimi sessizliğini koruyor

DİYARBAKIR - Amedspor'dan ayrılan ve yaptığı açıklamalar ile gündemi sarsan Yusuf Yağmur'un açıklamalarına karşın yönetim sessizliğini koruyor.

A+A-

DİYARİNSESİ SÜREKLİ YAZMIŞTI

Amedspor'da ortaya koyduğu futbol ile taraflı tarafsız spor kamuoyunun takdirini toplayan, Yusuf Yağmur önceki gün yaptığı açıklama ile Amedspor yönetimine özellikle Kulüp Başkanı Nurullah Edemen'i eleştiren çok sert bir açıklama yapmıştı.

Yağmur açıklamasında ayrıca Edemen'e çeşitli sorular yönelterek bu soruların cevaplarının  kamuoyuna açıklanmasını istemişti. 

"BAŞKAN SİZE GÜVENMİYORUM"

"Amedspor'da hiç bir güven duvarı kalmadı"  diyerek, Kulüp Başkanı Edemen'in icraatlarını bir bir ortaya döken başarılı oyuncu,   Edemen'in ödemeler için şahsi hesabını neden seçtiğini, Amed Store Mağazasının Edemen'in şahsı üzerine kurulduğunu,  futbolculara şiddet kullanılarak, parmakların havada oynadığını, özellikle takımın en başarılı isimlerinden Deniz Naki'nin neden takımdan ayrıldığına ilşkin olarak Edemen'e "Başkan size güvenmiyorum" sözleri, bunun gibi daha bir çok olumsuz tavırların sergilendiği bu kulüpten neden ayrıldığınada yer veren Başarılı oyuncu "Amedspor'dan asla para için ayrılmadım, bana teklif edilen rakamın çok altında imza attım" diyerek rakamların açıklamasını istedi. 

Yusuf Yağmur, Kulüp Başkanına yönelik olarak maddeler halinde sorduğu çok net sorularla "Bu kulübün adı Amedspor'mu Edemenspor mu diyerek eleştirlerini dile getirdi.

EDEMEN NEDEN SESSİZ?

Yusuf Yağmur'un açıklamalarının ardından, Amedspor'a gönül veren taraftarlar, yönetimin suçlamlara derhal cevap vermesi gerektiğini belirten çok sayıda paylaşımda bulundular. Taraftarların Kimse Amedspor'dan büyük değildir" başlıklarıyla eleştirilere yönetimin sessiz kalmasına tepki gösterdiler. Yönetimden konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, bir yöneticin olaya farklı bir üslupla cevapları konuyla ilgisiz kalırken Yusuf Yağmur'un sorularına henüz net bir cevap gelmemesi ise taraftarı çileden çıkardı.

İŞTE YUSUF YAĞMUR'UN BASINA AÇIKLAMASI HİÇ BİR YORUM KATMADAN VERİYORUZ. BUYRUN GERÇEKLERİ TEK TEK BİRLİKTE OKUYALIM..

BASINA VE KAMUOYUNA

Bilindiği üzere bir süre önce 6 yıl boyunca şeref, onur ve gururla formasını taşıdığım Amedspor Kulübü’nden ayrıldığımı açıklamış ve yakın zamanda sadece formasını taşımakla kalmadığım, manevi olarak ilelebet gönlümden çıkmayacak bir mücadele sahasından neden çekildiğimi siz değerli kamuoyuna ve çok değerli Amedspor’un taraftarına detaylarıyla izah edeceğimi belirtmiştim. Bu nedenle bu geniş açıklamayı yapmak bir her şeyden önce bir borçtu diyerek başlamak istiyorum.


Toplumsal yaşantıda insanların sportif etkinlik ve hizmet beklentileri, önemli ölçüde “spordaki temel örgütlenme birimleri olan spor kulüplerinden” karşılandığını hepimiz bilmekteyiz. Spor kulüpleri de sivil toplum kuruluşları gibi insanların bir amaç ve hedef etrafında toplandığı, toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikler taşıyan, insanların toplumsallaşmasında ve sosyalleşmesinde çok önemli bir yere sahip olan özellikler taşımaktadır.


Sporun günlük yaşamdaki anlamına ve yerine dikkat çektikten sonra yaşadığımız coğrafyada Amedspor’un rolü daha bir önem arz etmektedir. Amedspor, her ne kadar Kürt kimliğiyle ön plana çıksa da son yıllarda siyasallaşan spor camiasında ötekileştirilen her kesimin sempatisini toplamış, dışlanmış sporcuların en başta kendisini ifade edebileceği bir kulüp haline gelmiştir. Bu devasa kulüp, öz ve kıt imkanlarla imkansızı başarmış, futbol dışında pek çok spor dalında sporcu yetiştirmiş ve derecelere girmiştir.


Ben de bu kentte doğmuş ve büyümüş biri olarak; Futbol kariyerime Diyarbakır İl Özel İdare Ay Spor’da başladım. Daha sonra 3. Lig’de iken Yeni Malatyaspor’da profesyonel futbolculuğa adım attım ve şampiyonluğu yaşayarak 2. Lig’de aynı formayı giydim. Daha sonra (6 yıl önce) Diyarbakır DİSKİ, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, son olarak da isim değişikliği ile Amedspor’a geçiş yaptım. Son 2 yıldır sadece Türkiye’de değil namı dünyaya duyurulan, büyük takımlara kök söktüren, bir futbolcusunun aldığı transfer bedeli tüm takıma eş değer olan Süper Lig takımlarına Ziraat Türkiye Kupası maçlarında kök söktürdük. Biz bir şeye inandık. Biliriz ki bir şeye inanmak başarıya gidilen yolun yarısıdır

Hiçbir kudret, makam ve maddiyat iradeye hükmedemez. Biz bu anlayış ve halkımıza verdiğimiz söze sadık kalarak her maçımıza bu anlayışla çıktık. Sadece sahada mücadele etmedik, hakemlerle, tribünlerle, medyasıyla, federasyonuyla; bir bütünen önyargıyla bize bakan her kesimle takım olarak pes etmeden mücadelemizi sürdürdük. Elbette eksikliklerimiz oldu, şampiyonluk fırsatını teptik, sözlerimizi, topyekün saldırılar karşısında tam anlamıyla yerine getiremedik.


Biz fedakarlık anlayışıyla hareket ederken, her gün biraz daha halkın sempatisini kazanıp büyüyen kulüpte değişimlerin yaşandığına tanıklık etmek hayal kırıklığı yarattı. Bunu yaşatanların başında da Kulüp Başkanı Nurullah Edemen gelmektedir. Daha önceki kısa açıklamamda demiştim fedakarlık karşılıklı olana denir. Biri “feda” ederken diğeri “kâr” amacı güdüyorsa ona ticaret denir. Ben ve takım arkadaşlarımla "feda" anlayışıyla hareket ederken birilerinin ticari beklenti ve kaygıyla hareket etmesi ne yazık ki gözbebeğimiz olan Amedspor'un şanına yakışmamaktadır. Bu nedenledir ki bu anlayışı taşıyan insanlarla yürümek mümkün değildi.


Bu takımda güven duvarı yıkılmıştır. Temel ayrılma sebebim de budur. Diyarbekirspor’a transfer oldum diye “Yusuf para için ayrıldı” ifadesini kullanan başta yöneticilere sesleniyorum; bana kalmam için teklif ettiğiniz parayı açıklayın! Teklif ettiğiniz paranın altında transfer olduğumu kamuoyunun da bilmesini istiyorum. Dediğim gibi güven duvarını siz yıktınız.

Sahada mücadele eden bizler olarak her şeyden emeğe saygı gösterilmesini beklerdik. Ancak bu yönetim ne yazık ki bu anlayıştan gittikçe uzaklaştı. Şöyle ki;

1-Geçen sezon alacaklarımız ödenmeden transferler yapılıp, ücretlerin hemen ödenmesi ahlaki midir?
2-Nurullah Edemen’le bir grup futbolcu ile alacaklarımız ile ilgili ligin son maçı öncesi işyerinizde yapılan toplantıda neden bizlere parmak sallayıp, iki yöneticiyi şiddet kullanmak üzere futbolcu arkadaşımızın(Deniz Naki) üzerine salmak istediniz?


3-Deniz Naki’nin “başkan size güvenmiyorum?” dediğinde neden parmak kaldırıp, salladınız? Bu olayı 10 şahit varken inkar edebilir misiniz? Size güvenmediğini açıkça beyan eden futbolcularla şahsi bir hasımlaşmaya gitmeye hakkınız var mıdır? Bu takımın adı Nurullah Edemen Spor Kulübü değildir. Ve o günden sonra neden bazı futbolcularla aranıza mesafe koydunuz?


4-Bu tavrınızdan sonra organize değil ama spontane gelişen tepki üzerine takım olarak Yeşil Kırmızı Belgeseli Gala Gecesi’ne gitmeme protestomuzu neden hazmedemediniz?


5-Sayın Nurullah Edemen, Türkiye futbol tarihine baktığınızda Galatasaraylı Spor Emek-Sen Kurucu Başkanı rahmetli emektar futbolcu Metin Kurt’un başlattığı akımı okumanızı öneririm. Bizim bir farkımız vardı Metin Kurt’tan, alacakları ödenmedi diye futbolda grev yapmadık, idmanlara çıkmamazlık da etmedik. Çünkü size değil bu halka sözümüz vardı; biz o anlayışla hareket ettik. Moral bozmadan her maçımıza aslanlar gibi çıkıp, mücadele ettik. Bunu da unutmayın!


6-Amedstore mağazası neden kulüp adına değildir de Nurullah Edemen adınadır?


7-Nurullah Edemen; kulübün banka hesabı olmasına rağmen neden ödemeleri şahsi hesaptan yapmaktadır? Neden tüm görüşmelerini kendi şahsi ofisinde yapmaktadır. Bu takımın adı Amedspor ise kulüp binası neden kullanılmamaktadır.


8-Futbolcularla yapılan toplantılar neden Edemen’in işyerinde gerçekleşmektedir?


9-Sekiz maç primi kesintileri neden personele ödenmedi?


10-Bu sezon dışarıdan gelen topçulara sözleşme yapıp kulübü neden ilk kez federasyona borçlandırdınız?

Saygıdeğer Amedspor taraftarı, Amedspor’a gönül verenler;
Birilerinin iddia ettiği gibi ben eğer para için gitmiş olsaydım geçen yıl Başakşehir, Antalyaspor, Alanyaspor, Eskişehir ve Adanademirspor’dan aldığım teklifleri elimin tersiyle itip Amedspor’u tercih etmezdim. Dediğim gibi mesele maddi bir boyuta indirgenip Amedspor Yönetimi’nde oluşan gruplaşma ve tamamen ticarileşen mantık göz ardı edilmeye çalışılıyor. Amed halkı kendi değerleriyle yarattığı, her koşulda sahiplendiği takımını yine sahiplenecektir.


Yüreğimin Amedspor’da olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Ayrıca İlhan Başkan’ın samimiyetine inandığım için memleketimin diğer takımı olan Diyarbekirspor’a geldiğimi de herkesin bilmesini istiyorum.
Saygılarımla

YUSUF YAĞMUR

Kaynak: Tüm iddialarımız tek tek doğru çıktı, şimdi cevap verin

HABERE YORUM KAT

1 Yorum