1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor ve Diyarbekirspor'un rakipleri belli oldu
Amedspor ve Diyarbekirspor'un rakipleri belli oldu

Amedspor ve Diyarbekirspor'un rakipleri belli oldu

DİYARBAKIR - Diyarbakır temsilcileri Amed Sportif Faaliyetler ve Diyarbekirspor'un Ziraat Türkiye kupasındaki rakipleri belli oldu.

A+A-

Ziraat Türkiye Kupası'nda geçtiğimiz hafta oynanan karşılaşmalarda rakiplerini eleyen ve bir üst tura çıkan Amed Sportif ile Diyarbekirspor'un 3. turdaki rakipleri bugün yapılan kura çekiminde belli oldu.

Tek maç eleme sistemine göre oynanacak üçüncü tur maçları 25-26 ve 27  Eylül'de yapılacak olan karşılaşmalarda Amed Sportif'in rakibi Balıkesir Baltok oldu, Yeşil-Kırmızılı ekibin deplasmanda konuk olacağı karşılaşmanın tarihi sonra netleşecek.

Diyarbekirspor ise bu turda evinde Samsunspor'u konuk edecek.

Kupada üçüncü turda, ikinci turda rakiplerini eleyen 37 takımın yanı  sıra Spor Toto Süper Lig'de yer alan Antalyaspor, Atiker Konyaspor, Büyükşehir  Belediye Erzurumspor, Çaykur Rizespor, MKE Ankaragücü ile Spor Toto 1. Lig'de  bulunan 18 ekip ve TFF 2. Lig'deki 36 takım mücadele edecek.
 

Ziraat Türkiye Kupası üçüncü turunda eşleşmeler şöyle:

Diyarbekirspor-Samsunspor
Balıkesirspor Baltok-Amed Sportif Faaliyetler
 
Adana Demirspor-Yeni Orduspor
Tire 1922-Sivas Belediyespor
İstanbulspor-Bağcılarspor
Şile Yıldızspor-Adanaspor
MKE Ankaragücü-Serik Belediyespor
Anagold 24 Erzincanspor-Gazişehir Gaziantep
Şanlıurfaspor-Yomraspor
Bucak Belediye Oğuzhanspor-BUGSAŞ Spor
Giresunspor-Kocaelispor
Bozüyük Vitraspor-Denizlispor
Bandırmaspor-Gaziosmanpaşa
Van Büyükşehir Belediyespor-Hacettepe
Tetiş Yapı Elazığspor-Batman Petrolspor
Karaman Belediyespor-Etimesgut Belediyespor
Gaziantepspor-Dersim 62
Nazilli Belediyespor-Tokatspor
Kırklarelispor-UTAŞ Uşakspor
Bartınspor-Sarıyer
Kahramanmaraşspor-Kemerspor 2003
Maltepespor-Menemen Belediyespor
Niğde Anadolu-Bodrum Belediyesi Bodrumspor
Yeni Amasyaspor-Atiker Konyaspor
Zonguldak Kömürspor-Bayrampaşa
Darıca Gençlerbirliği-İnegölspor
Gümüşhanespor-Silivrispor
Karadeniz Ereğli Belediyespor-Antalyaspor
Boluspor-Payasspor
Kilis Belediyespor-Osmanlıspor
Kardemir Karabükspor-Körfezspor
Kırşehir Belediyespor-Altay
Afjet Afyonspor-Siirt İl Özel İdare
Erbaaspor-Eskişehirspor
Kastamonuspor 1966-Bitlis Özgüzelderespor
Çengelköy Futbol Yatırımları A.Ş-Sakaryaspor
Eyüpspor-Pazarspor
Altındağ Belediyespor-Manisaspor
Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Ankara Demirspor
Pendikspor-Altınordu
Konya Anadolu Selçukspor-Fatih Karagümrük
Çaykur Rizespor-Tarsus İdmanyurdu
Fethiyespor-Sancaktepe Belediyespor
Gençlerbirliği-Bergama Belediyespor
Erzin Belediyespor-Ümraniyespor
Hatayspor-Esenler Erokspor
1461 Trabzon-Tuzlaspor

Manisa Büyükşehir Belediyespor-Keçiörengücü