1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor TFF'ye ateş püskürdü
Amedspor TFF'ye ateş püskürdü

Amedspor TFF'ye ateş püskürdü

Amedspor Kulüp Futbol Şube Sorumlusu Ekrem Yeşil, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 3 puanlarının silinmesine ilişkin yaptığı açıklamada maçın gözlemcisine ateş püskürdü.

A+A-

Federasyon temsilcilerinin düzmece raporları doğrultusunda puan silinme cezasının verilmesinin Amedspor’a gönül vermiş her kes gibi kendisini de derinden üzdüğünü anlatan Yeşil, “Elbette bu hadiseye ilişkin olarak kulübümüzün bir resmi açıklaması olacaktır. Bu sezon yaşanan tüm hakaret ve haksızlıkların en yakınından biri olarak bu konuya ilişkin duygularımı paylaşmak istiyorum. Spor tarihinde bir spor kulübünün karşılaşacağı en ağır ve en haksız cezalara defalarca kez karşı karşıya kaldık, futbol literatüründe adı geçen ne tür ceza varsa, saha kapatmadan, seyircisiz oynamaya sporcusundan, hocasından ve yöneticisine kadar hak mahrumiyetinden en ağır para cezalarına kadar ne varsa. Kendine yüklemiş olduğu misyon gereği yeryüzünün en fazla nüfusuna hitap eden ve evrensel bir dil olan sporun gücünü, bireylerin ve toplumların ayrışmasından ötekileştirilmesinden değil yan yana gelmesine bir arada özgürce yaşaması için kullandığını ve bundan sonrada kullanmaya devam edeceğinden zere kadar kuşkum yoktur.

Hayatın birçok alanında olduğu gibi spora da bulaşmış olan ırkçı ve şoven yaklaşımlara inat bu coğrafyanın çocukları Şehmuz, Yusuf, Abdullah Çetin, Deniz Naki, Caner, Mansur, Tekin ve diğer kardeşleri ile batının bir çok ilinden gelen Levent, Sercan, Abdullah Çoban, Şevket, Başaran, Ferdi gibi sporcu kardeşleri bir sentez oluşturarak insanlık ve spor adına büyük bir mücadele örneği vermişlerdir. Büyük bir onur mücadelesi veren bu tertemiz yürekli insanların almaya hak kazandığı puanlar sadece dün alınan kararla silinmemiştir. Daha önce yeşil sahalarda defalarca kez çalınan puanları( emekleri) bu kez masa başında emek hırsızları tarafından çalınmak istenilmiştir. Son ceza almamıza gerekçe olarak sunulan ve raporlarına beyan edilen hususların hiç birinin gerçeği yansıtmadığını o gün o müsabakada olan tüm seyirci ve görevlilerinde bildiği gibi bu müsabakanın tamamının çekimini yapan yayın kuruluşunun kayıtlarından da net bir şekilde görülecektir.

Haktan, adaletten ve insanlıktan nasibini almamış bu kişi ve gurupların bu ideolojik yaklaşımları spora ve insanlığa hizmet etmemektedir. Bu önyargılı kişiler şunu çok iyi bilmeli ki bin bir emekle yaratılan değerleri çalmakla Amedsporu küçültemezsiniz bilakis Amaedsporla henüz buluşmamış birçok temiz kalbin buluşmasını ve daha da büyümesini sağlarsınız” dedi.

HABERE YORUM KAT