1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor TFF'den cevap bekliyor
Amedspor TFF'den cevap bekliyor

Amedspor TFF'den cevap bekliyor

Spor toto 2.lig kırmızı grup kulüplerinden Diyarbakır Buyükşehir Belediyespor kulüp EşBaşkanı İhsan Avcı.Amedspor kulübünün ismi İl Dernekler Müdürlüğünce tescillenip, TFF'ye yaptığımız başvurudan olumlu bir cevap bekliyoruz. Çünkü her şey mevzuata uygun

A+A-

Amedspor Kulübümüzün EşBaşkanı İhsan Avcı, kulüp isminin "Amedspor" olarak değiştirilmesi yönündeki kararla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) yaptıkları başvurudan olumlu yanıt beklediklerini söyledi.
Avcı yaptığı açıklamada, bir süre önce yapılan genel kurulda kulüp isminin "Amedspor" olarak değiştirildiğini, bu kararın Diyarbakır İl Dernekler Müdürlüğü tarafından da onaylandığını hatırlattı.

Kararı daha sonra TFF’ye ilettikleri dile getiren Avcı, federasyondan henüz olumlu veya olumsuz bir yanıt gelmediğini bildirdi.


Konuyla ilgili yayımlanan haberlerle ilgilerinin bulunmadığını işaret eden Avcı, şunları söyledi:


"TFF’ye yaptığımız başvurudan olumlu bir cevap bekliyoruz. Çünkü her şey mevzuata uygun olarak yapılmıştır. Daha önce Diyarbakır’da ’Amedspor’ ismine sahip olan ve amatör ligde mücadele eden bir kulübün feshedilmesinin ardından, böyle bir girişimde bulunduk. Bu nedenle bu ismin verilmesinde sakınca olmasını beklemiyoruz. Eğer bir sıkıntı olsaydı daha önce amatör kulüpte bu ismi kullanamazdı"dedi.
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler