26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29

Amedspor taraftar grubunda deplasman yasağına tepki

Amedspor taraftar grubunda deplasman yasağına tepki

01 Ekim 2016 Cumartesi 13:47

DİYARBAKIR - Amedspor taraftar gruplarından olan Direniş Grubu Başkanı Ramazan Tugay, Türkiye Futbol Federasyonu ve il güvenlik kurullarının yaklaşık 1 yıldır Amedspor taraftarına verdiği deplasman yasağı kararlarının rezaletten öte bir durum olmadığını savundu.

Amedspor taraftar gruplarından olan Direniş Grubu Başkanı Ramazan Tugay, Amedspor taraftarının deplasman yasaklarına ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu.
 
“BİZİ ÖTEKİLEŞTİRECEK HER TÜRLÜ EYLEMİN KARŞISINDA OLACAĞIZ”
 
 
Türkiye Futbol Federasyonu ve il güvenlik kurullarının yaklaşık 1 yıldır Amedspor taraftarına verdiği deplasman yasağı kararlarının rezaletten öte bir durum olmadığını savunan Tugay şunları söyledi:
 
“Hem hukuk hem de ahlak yönünden skandal niteliğindeki bu kararlar TFF’nin aczinin ve Türkiye futbolunu yönetme konusundaki yetersizliğinin kanıtıdır.

Taraftarlarımıza Futbolu sevdirmek ve özendirmek yerine aldığı kararlar ile soğutan Türkiye Futbol Federasyonu, bizleri adeta ötekileştirmiş ve hedef haline getirmiştir. TFF şimdiye kadar almış olduğu kararlar ile taraftarlarımızı spordan soğutma adına her türlü yolu denemiş olup Türkiye futbolunu bitirme noktasına getirmiştir. Bu kararlara imza Atanlar yalnızca FIFA ve UEFA nezdinde değil kamu vicdanında da hak ettikleri cezayı görmeye mahkumdurlar. TFF gelinen noktada Türkiye futboluna vereceği en büyük hizmet taraftarımızdan özür dileyerek alınan bu hukuksuz kararları acilen durdurmalıdır. Bugünden itibaren atılan her adımın takipçisi olacağımızı ve futbolumuzun bitirecek, soğutacak, bizleri ötekileştirecek her türlü eylemin karşısında dağ gibi duracağımızı dosta düşmana ilan ediyoruz”.

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 8268
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com