1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor sayfasında büyük skandal
Amedspor sayfasında büyük skandal

Amedspor sayfasında büyük skandal

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor resmi sayfasında yazılan "Diyarbakırspor'un tarihe gömüldüğü" ile ilgili haberlere sert tepki geldi.

A+A-
Büyükşehir Belediyespor resmi sayfasında bugün yayınlanan bir haber ortalığı karıştırdı. Büyükşehir Belediyespor Taraftarlarının yönetimi ziyaretinde ifade edilen "Tarihe gömülen Diyarbakırspor" ibaresine hem Diyarbakırspor cephesinden, hem de Azraillerden büyük tepki geldi.
 
Diyarbakırspor Yönetiminden yapılan açıklamada "Diyarbakırspor, sadece adını taşıdığı kentin değil, koca bir bölgenin spordaki en büyük markası ve ortak kimliğidir. Diyarbakırspor, tüm kesimlere eşit mesafede olup, siyasetten tam bağımsız olarak hareket etmektedir. 
 
DİYARBAKIRSPOR CEPHESİNDEN SERT TEPKİ
 
Dün olduğu gibi bugün de doğu ve güneydoğu'nun öncüsü, spordaki lokomotifidir.bu gerçeği bundan sonra da değiştirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Diyarbakırspor'u büyük ve vazgeçilmez kılan, ne sermayenin ne de arkasındaki kurumların gücü ve lobisi değil, 47 yıllık efsane ismi yaşatmak için mücadele eden taraftar gücüdür. Diyarbakırspor, kurulduğu 1968'deki ruh gibi her zaman için halk hareketidir. Bu halk var oldukça diyarbakırspor markası yaşayacaktır.
 
Efsaneler sendeler ama ölmez. Diyarbakırspor dün olduğu gibi bugün de yarın da 5 bin yıllık diyarbakır surları ve binlerce yıldır akan dicle nehrinin kudreti gibi dimdik ayakta olacaktır.
Diyarbakırspor, türkiye'nin borçsuz kulüplerinden olup , sağlıklı şekilde yönetilmek amacıyla şirketleşen sayılı kulüplerindendir. Diyarbakırspor, bu sezon sonunda elde edilecek olası şampiyonluğun yaratacağağı sinerji ile tesisleşme ve kurumlaşma anlamında büyük atılımlara imza atacaktır. Ayrıca Diyarbakırspor isim hakkı yasal ve hukuki prosedürler tamamlandıktan sonra, Kulübümüze verildiği zaman için görülecektir. Diyarbakırspor ismi tarihe gömülmediği gibi sonsuza dek yaşatılacaktır"
 
"TALİHSİZ AÇIKLAMA"
 
Diyarbakırspor Azrailler Grubu'da yapılan açıklamanın çok talihsiz olduğu bu tür ifadelerin kent spruna zarar verileceği ifade edilerek şu açıklama yapıldı: "Diyarbakırspor ilelebet sonsuza dek yaşayacaktır. Kimse bu ismin yok edildiği gibi ipe sapa gelmez ifadelerle Diyarbakırspor ismine zarar veremez. Bu tür açıklamaların kulübün resmi sitesinde yayınlanması çok yanlış ve skandaldır. Amedspor yönetimin bu yanlışı düzelteceğine inanıyoruz. Diyarbakırspor ismi bu kentle özdeşleşmiştir. Bu tür şeyleri siyasete alet edilerek taraftarların ve kulüplerin bölünmesine yol açacağı unutulmamalıdır. Biz bu açıklamayı çok talishsiz yanlış ve kabul edilemez olduğunu ifade ediyoruz
 

HABERE YORUM KAT