1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor PFDK'ya sevk edildi
Amedspor PFDK'ya sevk edildi

Amedspor PFDK'ya sevk edildi

DİYARBAKIR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nü (Amed SFK), Ziraat Türkiye Kupası A Grubu ikinci haftasında oynadığı Medipol Başakşehir maçında yaşananlar yüzünden Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (

A+A-


Bu sezon saha olayları, kötü tezahürat ve ideolojik propaganda yüzünden 80 bin TL civarında para cezası alan Amed SFK, böylece bir kez daha ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Kulübün alacağı cezalar gelecek hafta belli olacak. Lig ve kupanın statüsü ayrı olduğu için verilecek cezalar kupa maçlarında uygulanacak.


Konuya ilişkin TFF Hukuk Müşavirliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Amed SFK’nın, Medipol Başakşehir ile yaptığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, ‘saha olayları’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve ‘ideolojik propaganda’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 42/4. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.


(HA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT