1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor maçının spikeri günah çıkardı
Amedspor maçının spikeri günah çıkardı

Amedspor maçının spikeri günah çıkardı

Geçtiğimiz pazar gerçekleşen Amedspor ile Bursaspor maçını anlatırken, Amedspor’dan ‘Onlar’ diye bahsetmesi tepki toplayan spiker Gökhan Telkenar, bu ifadenin anlatıma zenginlik kattığını savundu.

A+A-

‘Her zaman kullanırım, ısrarla hem de’
Bursa İl Güvenlik Kurulu’nun gerginlik çıkacağı gerekçesiyle Amedspor taraftarlarının girişini yasakladığı maç, A Spor kanalından canlı yayınlanırken, gergin siyasi ortam tribünlere ve maç yorumlarına da yansımıştı.

Sadece Bursasporluların alındığı tribünlerde, küfür sesleri duyulurken, Telkenar’ın maç yorumu da gergin atmosfere ‘tuz biber ekmişti’. Amedspor’dan ‘Onlar’ diye bahseden Telkenar’ın uzun süre kulübün adını da anmaması, Twitter kullanıcılarının gözünden kaçmamıştı.

Milliyet’ten Sina Koloğlu, bugünkü köşesinde eleştirilerin hedefi haline gelen Telkenar’ın yanıtına yer verdi. Buna göre, Telkenar, “Amedspor’lu futbolculara ‘onlar’ dedim. Bu anlatıma zenginlik katar ve çok önemli bir sıfattır. Her maçımda bu kelimeyi kullanırım, hem de ısrarla” dedi.

‘Onlar’ demek tarih yazan demekmiş

Telkenar, ‘onlar’ ifadesinin kendi dağarcığında ne anlama geldiğini de şöyle açıkladı: “Benim kelime haznemde ve anlatımımda onlar, maçı forse eden, yönlendiren, kazanan, tarih yazan ve olmayacak bir işe imza atan ya da herkesin beklentisinin aksini gerçekleştiren bir sıfattı.”

‘Tek hatam…’ 

Maç sunumunun böyle gündeme gelmesinden dolayı hala ‘şokta olduğu’nu kaydeden Telkenar, şöyle devam etti: “Irkçılık, faşizm, ayrımcılık benim kelime haznemde ve dimağımda olan sözcükler olmadı, olmayacak da. İnanın hâlâ şoktayım… Bu kelimenin, bir kesimi yanlış anlayarak bu kadar rahatsız edeceğini de hiç düşünmemiştim. Bana göre tek hatam, Amedspor takımına 2’nci Lig Kırmızı Grup diyeceğime 3’ncü lig dedim ve bu hatayı da düzelttim. Yayıncılıkta hata, düzeltilmeyen yanlışlardır. Şu an ne diyeceğimi inanın bilmiyorum. Son söz: Surçü lisan ettiysek affola.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT