1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor maçında ırkçı gösteriler
Amedspor maçında ırkçı gösteriler

Amedspor maçında ırkçı gösteriler

Süper Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Tarsus İdmanyurdu ile Amedsfk takımları arasında oynanan lig müsabakası ırkçı gösterilere sahne oldu.

A+A-

Süper Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Tarsus İdmanyurdu ile Amedsfk arasında oynanan lig müsabakasında "Aşk bodrumda yaşanıyor" pankartı bir kez daha açıldı.  Cizre'de bodrumlarda öldürülen 200'e yakın insan için bölgedeki özel harekatçılar duvarlara "Aşk bodrumda yaşanıyor" yazmış, bu söz bazı tribünlerde pankart olarak kullanılmıştı.


Tarsus Burhanettin Kocamaz Spor Kompleksi'nde başlayan karşılaşma öncesi statta yoğun polisiye önlemler alındı. Tarsus İlçe Spor Güvenlik Kurulu'nun "Ülkemizin içinde bulunduğu hassas durumdan dolayı taraftarlar arasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için misafir takım taraftarının oynanacak olan müsabakada stada alınmaması" kararından dolayı Amedsfk  taraftarı stada alınmazken, takımlarını desteklemek için stat önüne gelen Amedsfk tarafının stat çevresinde beklemesine polis izin vermedi.


Tarsus İdmanyurdu biletini alan bir grup taraftar stada girerek Amedsfk  lehine slogan atınca polis tarafından zorla dışarı çıkarıldı. Mehter marşı ve 10. Yıl Marşı çalınan maçta. "Aşk bodrumda yaşanıyor şekerim" yazılı pankart bir kez daha açıldı.

 

HABERE YORUM KAT