1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor Kadın Voleybol Takımı yeni sezona hazırlanıyor
Amedspor Kadın Voleybol Takımı yeni sezona hazırlanıyor

Amedspor Kadın Voleybol Takımı yeni sezona hazırlanıyor

Yeni sezon için hazırlıklarına başlayan Amed SF Kadın Voleybol Takımı bu sene 2’inci Ligde mücadele edecek.

A+A-

Bu sezon tek hedeflerinin Play-Offlar olduğunu ifade eden takımın sporcuları ise kendilerine güvendiklerini söyledi.
Diyarbakır’da liglerde olan tek kadın voleybol takımı olan Amed SF Kadın Voleybol Takımı bu sene 2’inci Ligde mücadele edecek. Transfer almadan geçen sezonu çok başarılı geçiren takım yeni sezonun başlamasına günler kala çalışmalarına hız verdi.

Transfer olmadan sadece alt yapıdan gelen oyuncuların oluşturduğu takım buna rağmen güzel işler başarıyor. Geçen sezon ter döktüğü grupta lider olan takım daha sonra bölgede yapılan maçlarda 1’inci olmuş ve Türkiye Şampiyonlarına katılmayı hak kazanmıştı.

Bu sene de TVF (Türkiye Voleybol Federasyonu)’da 2’nci Lig’de mücadele edecek olan takım sabırsızlıkla gelecek
olan rakiplerini bekliyor.

‘Takımı ve şehri gururlandırmak istiyoruz’

Takımın oyuncuların olan Gizem Ay 6 seneye yakındır Amedspor’da ter döktüğünü söyleyerek, “Bu sene yine geçen sene ki başarılarımızı devam ettireceğiz. Takım olarak tek hedefimiz Play-Offlar olacak, onun içinde çok çalışıyoruz. Bu sezon için hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Bu takıma geldiğim günden beri takım ruhunun ne demek olduğunu anladım. İnşallah bu maçlardan galibiyetle döner hem şehrimizi hem de takımımızı gururlandırırız” dedi.

‘Bu sezon iddialıyız’

Bir başka sporcu Dilan Tankılıç ise voleybolu sevmesinde ki en büyük etkinin takımı olduğunu ifade ederek, “6 yıldır Amedspor’da oynuyorum. Bu sporu sevmemde en büyük etki ise takımın bana verdiği güven oldu. Bu sene 2’inci lig için çok iyi çalışacağız ve buna da şimdiden başladık. İlk sezon maçlarına kendimize güvenimiz tam olarak çıkacağım. Bu spor ve takım sayesinde bu sene hem Üniversiteyi kazandım hem de takıma devam edebiliyorum” diye konuştu.

‘En büyük hedefimiz 1’inci Lig’

Bu yıl çalışmalarının sonucunu alacaklarını belirten Dilan, “Bu sporu 6 yıldır oynuyorum ama sanki bir yıldır oynuyorum gibi geliyor bana, yaptığın işten mutlu olunca zaman çok hızlı geçiyor. Voleyboldan, takım ve hocalardan çok keyif alıyorum. Onlar sayesinde buraya kadar geldim. Çok çalışıyoruz gücümüzü biliyoruz ama yine de karşımızda ki takımları asla küçük görmüyoruz. Hepsi bizim gibi çok çalışarak bu günlere gelmiş sporcular onun içinde iki kat fazla çalışmamız gerekiyor. Bu sene bu çalışmaların sonucunu alacağımızı düşünüyorum. Tek hedefimiz takımı 1’inci Lige çıkarabilmek” dedi.

HABERE YORUM KAT