1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor isminde pürüz var
Amedspor isminde pürüz var

Amedspor isminde pürüz var

DİYARBAKIR- Salı günü yapılacak Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig grup kura çekimleri öncesinde Diyarbakır takımlarının TFF’de bekleyen isim değişiklikleriyle ilgili haberler gelmeye başladı.

A+A-

Diyarbekirspor ismi için yaptığı başvuru TFF Hukuk Kurulu’ndan geçerek Yönetim Kurulu imzasına kalan Yeni Diyarbakırspor, grup kuralarına Diyarbekirspor ismiyle girmeye hazırlanıyor.

Yeni Diyarbakırspor’un Diyarbekirspor olarak bundan sonra ligde yer alacağı unvan değişikliğinin Pazartesi günü TFF Yönetim Kurulu toplantısında onaylanarak kura çekimine yetişmesi bekleniyor.

AMEDSPOR İSMİNDE PÜRÜZ VAR


Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ise Amedspor için daha önce TFF’ye başvururken, aynı isimle daha önce kurulan kulüp olduğu için Amedspor isminin önüne veya arkasına ekleme yapılmasını isteyen federasyon şu ana kadar onay vermedi. Yıllar önce yapılan Erciyespor-Kayserispor değişikliğini emsal gösteren Büyükşehir Belediyespor’un yaptığı itirazın sonucu henüz gelmezken, kongrede yapılması düşünülen değişiklik ise grup kuralarına yetişmiyor. Amedspor isminin daha sonra yapılacak fikstür çekimine yetiştirilmesi bekleniyor.


(HA-YRT-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler