1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor ismi ceza kurulunda
Amedspor ismi ceza kurulunda

Amedspor ismi ceza kurulunda

DİYARBAKIR (İHA) - Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, ilginç bir gerekçe ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

A+A-
Sevk kararının gerekçesi, TFF'deki tescilli ismi Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor olmasına rağmen resmi internet sitesinde Amedspor ismi ve amblemi kullanılarak talimatlara aykırı hareket edilmesi gösterildi. Kulübe para cezası ve uyarı verilmesi bekleniyor.
 
KATILIM FORMUNDA HATA
 
Sevk kararında, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün, 9 Ocak 2015 tarihli "kulüp bildirim formunda belirtilen kulüp resmi internet sitesi içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu'na tescilli isim ve amblemi haricinde farklı bir isim ve amblemin kullanılması suretiyle talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Futbol Kulüpleri Tescil Talimatı'nın 3. ve 4. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir” denildi.
 
İşte ilgili maddeler:
 
“Madde 3 - Kulüplerin isimleri, kulüpler gerekli izinleri almak ve amaçlarına uygun olmak kaydıyla diledikleri isimleri alabilir. Kamu kurumlarının futbol kulüpleri bulundukları yer ile kurumun ismini alabilirler. Aynı kulüp ismi, aynı il dahilinde birden fazla kulüp tarafından alınamaz ve
kullanılamaz.
 
Madde 4 - Kulüplerin Renk Ve Amblemleri, kulüpler amaçlarına göre renk ve amblem seçebilirler, bunları müsabaka giysilerinde kullanabilirler. Ancak bağlı bulundukları illerde başka kulüpler tarafından tescilettirilmiş renkleri kullanmamaya özen gösterirler. Kulüpler tüzüklerinde yazılı olan ve TFF'ye bildirmiş oldukları renk ve amblemi kullanmak zorundadırlar. FIFA ve UEFA'nın bu konuya ilişkin kuralları saklıdır.”
 
(HA-YRT-TK-S)

HABERE YORUM KAT