1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor ile barikat gurubu birbirlerini suçladılar
Amedspor ile barikat gurubu birbirlerini suçladılar

Amedspor ile barikat gurubu birbirlerini suçladılar

Spor toto 2.lig kırmızı gurubu takımlarından Amed Sfk’yi destekleyen barikat gurubu porjelerine destek vermeyen yönetimi ‘ rantçı olmakla suçladı “ Yönetim ise bu gurubun çete olduğu yönünde sert cevaplar verdi.

A+A-

Barikat gurubu ağır ithamlarda bulunup baykot kararı aldı.Son haftalarda aldığı başarılı sonuçlar alan Amed Sfk yönetimi ile taraftar furubu arasında patlak veren karşılıklı restleşmeler ve suçlamalar camiayı derinden üzüyor, 2 Sezon önce kurulan ve son iki sezonda tribünlerde yer alan barikat frubu yönetimin sezon başında öne sürdüğü projelere destek sözü vermesine rağmen maddi kaygılar göstererek bunu yerine getirmediğini öne süren gurup tiribanden çekilme kararı aldı.

Taraftarlar grubu maçlara baykot kararı aldıktan sonra bir süredir kendi sosyal medya hesaplarınad yönetime yönelik ağır itham ve eleştirelerde bulunuyordu.


Amed Sfk yönetimininin cevabı ise sert oldu. Yönetimin açıklamasında bu gurup için “ gurup ve çete ifadelerini , Kulübümüzün taraftar oluşumu olarak bilinen Barikat ve Mor Barikat tribün gruplarının ortak açıklama adı altında kulübümüzün tüzel kişiliği ve ilk günden itibaren özveri ile çalışan Amedspor için gecesini gündüzüne katarak emek veren yöneticilerimize yönelik ithamlarını içeren duyuruya karşılık bu açıklamayı yapma gereği doğmuş bulunmaktadır.Bilindiği üzere sezon başından bu yana Amedspor olma yolunda ciddi adımlar atılmaktadır. Bu minvalde kulübümüz için ciddi çalışmalar yapılmış, başta kulüp ismi olmak üzere transfer ve tesisleşme anlamında ciddi çalışmalar yapılmıştır.Bu çalışmaların neticesinde de kulübümüzün yakaladığı ivme tüm Kamuoyunun malumudur.


Sportif başarının yanı sıra kurumsallaşma anlamında da çalışmalar yapılmakta ve yarınlara kalacak bir Amedspor oluşturma çabaları da tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çabalar doğrultusunda kendisine yurtsever diyen ancak yurtseverliği rantçı ve çıkarcı zihniyetine paravan olarak kullanan sözde yurtsever bir gruba'da sporseverleri destek misyonunun gereği olarak manevi ve dernekleşme noktasında hukiki olarak desteklerimiz olmuş idi. Ancak söz konusu gurubun bu desteği kendi çıkarcı ve rantçı amaçları doğrultusunda kullanıyor olduğunu görmemiz nedeni ile bu gruba vermiş olduğumuz desteği çekmiş bulunuyoruz.


Desteklerimizi çekmiş olmamız nedeni ile menfaatleri ve kişisel çıkarları sekteye uğramış olan bu grubun sosyal medya üzerinden yapmış olduğu karalama kampanyasının amacının da bu olduğu dikkatlerden kaçmamalıdır.Proje adı altında ticarethane açmaya ve Amedspor üzerinden rant sağlamaya çalışan bu çeteye karşı tüm halkımız dikkatli olmalıdır. Zira söz konusu gurubun belli bir merkezden yönlendirilen bir çete olduğu yakın zamanda da tüm Amed halkı ve spor kamuoyunca'da görülecektir.


Bundan sonra da umarız ki söz konusu rantçı zihniyet sözde boykot sözünde durur ve halkın tribünlerini daha fazla kirletmeyerek gerçek "Amed ve Amedspor" severlerine daha fazla yer açarlar.


Anlatılan sebeplerle söz konusu çeteci ve rantçı güruhun açıklamalarına itibar etmemekle birlikte, oluşabilecek algı kirliliğine mahal vermemek için bu açıklamayı değerli Amed halkına ve spor kamuoyuna sunma zaruriyeti hasıl olmuştur.. denildi


BARİKAT GURUBU AÇIKLAMASI:


Mücadelesini verdiği yoldaşlarını hiçe sayarak organizeli hareket sonucu Barikatla bağını kestikten sonra tamamen anti-propaganda amacını benimseyen güruh ve söylem ortaklığında bulundukları isim üzerinde sözde yöneticilerin, sosyal medya platformlarında ve sitelerinde Barikata yönelik ağız birliği sonucu ortaya attıkları ağır ithamlar üzerine yazılarında belirtilen “rantçı,çete,belirli bir merkezden yönetilme” iddialarına delil gösterdikleri projemizi halkımızın okuyup,gerçekleri görmesi adına paylaşıyoruz.

Geçen sene farklı yönetim ve farklı kişilerle muhatap olduğumuz halde,Amedspor ismi sadece gündemde olmasına rağmen deplasmanlarda takımını yalnız bırakmayan,üstüne birçok zorlukla mücadele etmek zorunda kalan BARİKAT’ı suçlayan gelip-geçici kişiler bilmelidir ki; Kalıcı olan bizleriz.Halkın takımını ticarethaneye çeviren maddi kaygılarınızdır.Suçlamalarınızı kanıtlamadığınız sürece söylemlerinizin altında kalmaya mahkumsunuz! Emekçi insanların,öğrencilerin,Kadınların birlikte içtenlikle yürüttüğü bu mücadeleyi “asılsız” bir şekilde karalamak kimsenin haddine değildir. 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler