1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ''Amedspor için bu ülkede kaldım, Şampiyonluk için burdayım'
''Amedspor için bu ülkede kaldım, Şampiyonluk için burdayım'

''Amedspor için bu ülkede kaldım, Şampiyonluk için burdayım'

DİYARİNSESİ.ORG - ÖZEL HABER - Amedspor'un süper lig patentli yeni transferi Deniz Naki, Şampiyonluk için geldiğini söyledi.

A+A-

Geçtiğimiz sezon Süper Lig ekibi Gençlerbirliği forması giyen Deniz Naki, Ankara'da ırkçı saldırıya maruz kalmıştı. Bu sezon Amedspor'un transfer teklifini kabul ederek Diyarbakır ekibinin formasını giyecek olan Naki 'Burada olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.

Deniz Naki, "'Türkiye'de maruz kaldığım Faşist Saldırılar sonrası bir daha dönmemek üzere gitmiştim... Amedspor taraftarlar futbolcular ve Yönetimi'nde direniş ruhunu gördüm ben bu halkın yurtsever bir evladıyım. Kişisel menfaatleri bir kenara bıraktım halkımın menfaatleri için Kürdistana geldim.Tek hedefim Amedspor,u Şampiyon yapmaktır...Ben bunun için buradayım.."

DENİZ NAKİ GEÇTİĞİMİZ SEZON OYNADIĞI GENÇLERBİRLİĞİ'NDE NELER YAŞAMIŞTI İŞTE O DÖNEM YAŞADIKLARINA YÖNELİK BASINA YAPTIĞI AÇIKLAMASI:

02.11.2014 tarihinde Bahçelievler bölgesinde ziyaret ettiğim arkadaşımın evinden yemek için bir şeyler almak üzere çıktım. Çıktığım sırada üç kişi peşimden “Kürt Alevi Naki sen misin lan Naki?” diye bağırarak bana yaklaştı. Etrafımı sardılar, bu esnada sürekli küfürler ettiler. Aleviliğimle, Kürt olmamla ilgili küfürler ettiler. Kobane ile ilgili bağırıp çağırdılar. Kolumda neden Tunceli değil de Dersim yazdığını sordular. Ben onları sakinleştirmeye çalışırken aniden solumda duran adam bir yumruk attı yüzüme. Ben şok oldum. Kendimi korumak için bir karşılık verip oradan uzaklaştım. Silahlı ve bıçaklı olmalarından çekindim. Peşimden küfür etmeye devam ettiler, 'IŞİD sizi bilmem ne yapsın' diyerek bağırdılar. Çok ağır küfürler kullandılar. Bunun sadece bir uyarı olduğunu söylediler. Daha çok Alevi ve Dersimli oluşum üzerinden bana hakaretler etmelerinin yanı sıra Kobane nedeniyle sosyal medya hesaplarımdaki destek mesajlarımı hatırlatarak Kürt kimliğime de hakaretler yağdırdılar. Eğer ben bu saldırıdan daha ağır yara almadan kurtulduysam nedeni; uzun zamandır böyle bir şey olacağını tahmin ettiğimden o kişilerin niyetini anlayarak ilk yumruklarına karşı hamle yapmam ve sporcu oluşumdur. Saldırı bu şekilde gelişmiştir. "

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler