1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor güçlenmek için kongreye gidiyor
Amedspor güçlenmek için kongreye gidiyor

Amedspor güçlenmek için kongreye gidiyor

13 branşta, 40 takım ve 2 bin lisanslı oyuncusu olan Amedspor, 30 Haziran’da olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

A+A-

 Kulüp Eş Başkanı İhsan Avcı, iddialı ve halkları güçlü temsil edecek bir kulüp oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Amedspor Yönetim Kurulu, kulübü güçlendirmek ve yeni sezonun planlamasını yapmak için 30 Haziran’da olağanüstü genel kurula gitme kararı aldı.

Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Amedspor Eş Başkanı İhsan Avcı, geride bıraktıkları sezonda Amedspor’un bir halk takımına döndüğüne dikkat çekti. Avcı, kulüp olarak “önümüzdeki sezondaki tüm planlamalarını nasıl gerçekleştireceği, hangi branşların aktifleşeceği, hangi branşların yeniden dizayn edilmesi gerektiği” konusunda genel kurul yapma ihtiyacı duyduklarını söyledi. Avcı, “İddialı, güçlü, bölgeyi ve halkı temsil edebilecek bir takım yaratılması konusunda ihtiyaç var. Tümüyle aslında bir dernek statüsünde olan kulübümüz, genel kurulda hem yaptığı çalışmaları onaya sunacak hem de sunulacak öneriler ve yeni perspektiflerle gelecekteki planlamasını yapacaktır.” dedi.

‘Basında çıkan haberler gerçekçi ve inandırıcı değil’

Kulübün halkın takımı olduğuna işaret eden Avcı, Diyarbakır, bölge ve Türkiye metropollerinde ötekileştirilmiş tüm insanların, halkların, toplumların da kulüplerini sahiplendiğini söyledi. Basında, kulübün borç batağında olduğuna ilişkin çıkan haberlerin inandırıcı ve gerçekçi olmadığına dikkat çeken Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Böyle plansız, programsız, abartılı borç içerisinde bir kulüp görüntüsü algısı yaratılıp, halkta moral ve motivasyon bozukluğu yaratılmak isteniyor. Özellikle Amedspor’un isim değişikliğiyle beraber halkta yaratılan heyecan ve coşkunun kırılması amaçlanıyor. Bu spekülasyonlar doğru, inandırıcı, gerçekçi açıklamalar değildir.”   

Güçlü bir takım oluşturulacak

Avcı, hiç kimsenin olağanüstü kongre konusunda bir kaygısı ve kuşkusunun olmaması gerektiğini belirterek, “Branş sayımızı ve hedeflerimizi yeniden tartışacağız. Bunun yanında futbol başta olmak üzere bölgede şu an ikinci ligde olan tek takım durumundayız. Bundan kaynaklı olarak kulübümüz, bölgeyi, halkı temsil edebilecek olan güçlü, halkın sahipleneceği, aynı zamanda sürdürülebilir ekonomik altyapısını oluşturabilecek bir takım olacak.” diye konuştu.

Desteğini halktan alıyor

Amedspor’un hiçbir zaman belli sermaye gruplarının ve işverenlerin takımı olmadığını, sadece kulübün gelişmesi için desteklerini aldıklarını ve alacaklarını ifade eden Avcı, Amedspor’un temelini halktan alan, halkın desteğiyle gittikçe büyüyen, gelişen bir takım olacağını sözlerine ekledi.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler