1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor geliyor
Amedspor geliyor

Amedspor geliyor

DİYARİNSESİ.ORG - Spor Toto 2.Lig ekibi Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetimi Kulübün yeni adının Amedspor olması yönünde karar aldı.

A+A-

Geçtiğimiz sene isim ve renk değiştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, sarı-kırmızı olan renklerini Diyarbakır ile özdeşleşen Yeşil-Kırmızıya, Diskispor ismini de Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor olarak değiştirmişti.

Son gelen bilgilere göre Belediyespor yönetim Kurulu bu kez kulübün yeni adını Amedspor olarak değiştirilmesi için karar aldığı ve bu kararı kongreye götürerek kulüp ismini resmen Amedspor olarak değiştireceği öğrenildi.

Kulüpten bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken, öte yandan Diyarbakır amatör liginde oynayan Amedspor isminde bir kulübün bu ismi öncesinde alarak tescillediği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un bu kulübün ismini almak için birleşme veya fesih gibi gerekli prosedürleri yerine getirdikten sonra, önce kongre kararı ve tüzük değişikliği gibi rutin işlemlerin ardından İçişleri Bakanlığı Dernekler Masasına Başvuru yapılacaği konuşuluyor.

HABERE YORUM KAT