1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Amedspor favori, Fenerbahçe'nin hiç bir şansı yok'
'Amedspor favori, Fenerbahçe'nin hiç bir şansı yok'

'Amedspor favori, Fenerbahçe'nin hiç bir şansı yok'

Amedspor'a uydurma gerekçelerle verilen seyircisiz oynama cezasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

A+A-

Futbola çok farklı bir entellektüel bakış açısı getiren, yazdığı çok farklı yazılarla tabela yazarı olmadığını gösteren Ali Fikri Işık, TFF'nin verdiği ceza karşısında şahsi twitter hesabından, Fenerbahçe'nin cezaya rağmen Amedspor karşısında hiç bir şansının olmadığını söyledi. Amedspor - Fenerbahçe eşleşmesini, Amedsporun futbol karakterini, çıkışını, çok daha derinlemesine sizler için yakında görüntülü olarak yorumlayacak....

İşte Ali Fikri ışık'ın bu maçla çok çarpıcı yorumları....

TFF YASAL ŞİKE YAPIYOR

-Amedspor -Fenerbahçe maçında sportif anlamda(yani futbol oyun dairesinde kalarak oynamak anlamında) Fenerbahçenin tur şansı %25 bile değil,çünkü çağdaş oyun prensip ve temel ilkelerine sadık olan Amedspor Fenerbahçeden üç gömlek daha iyi.

-TFF Amedspor- Fenerbahçe maçını seyircisiz oynatarak daha maç oynanmadan Fenerbahçeye avantaj kazandırmak istiyor,bu resmen yasal şikeden başka bir şey değil. Ama yasal şike bile yapsanız Amedspor oyun kurgusu bakımından Fenerbahçenin oyun zaaflarından en iyi şekilde istifade edecek yetenek ve yeterliliktedir.

-Amedspor-Fenerbahçe maçı seyircisiz oynansa bile o gün o maçı bir Newroz günü coşkusuyla,çiçeklerle,davullarla,şiddete/taşkınlığa asla mahal vermeden stad dışından desteklemek sadece sportif ahlakın gereği değil,Amed halkının şiddet ile kendi arasına kesin ve kalın çizgilerle mesafe koyacağı gün olacak!

-Bu eşleşmede Fenerbahçenin kesin favori olduğunu söyleyen arkadaşlar; Bu işin sırrını açıklayan da bende minnettar kalayım size.

-Kürtler Amedsporun sportif başarısıyla Barış atmosferi için hendeklere alternatif yaratıyor ama ceberrut TFF ve devlet bu sosyolojik okumayı yapmaktan aciz.!

-Siz hala Amedsporun savaşın ve hendeklerin tam tersine barışa giden yolu karanfillerle süslediğini görmüyorsanız,cidden gidin bir beyin cerrahına görünün çünkü bir psikyatırın sizin bu nevrozunuza yapabileceği bir şey yok

-Fatih Terim ve Mustafa Denizlinin bir miras olarak bu ülkeye ''hediye'' ettikleri,kaotik,titrek ve bu yetmezmiş gibi tek yanlı ve tek gözlü olan Türk tarzı futbol oynama pratiği ve geleneği; bu maçta Amedsporun en büyük avantajıdır.

-Futbol asla sadece futbol değildir'' Simon Kuper. Hayat kimi tespit ve değişleri nasıl da doğruluyor?

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler