1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor Direniş Gurubu TFF'ye isyan bayrağı çekti: 'Artık Yeter'
Amedspor Direniş Gurubu TFF'ye isyan bayrağı çekti: 'Artık Yeter'

Amedspor Direniş Gurubu TFF'ye isyan bayrağı çekti: 'Artık Yeter'

DİYARBAKIR - TFF'nin geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da oynanan Amedspor'un 1-0 kazandığı karşılaşma sonrası ceza yağdırmasına yönetimden sonra Amedsporlu taraftarları da isyan ettirdi.

A+A-

"ARTIK YETER"

Amedspor Taraftarları Direniş Grubu bugün TFF tarafından açıklanan cezalar sonrası yaptığı açıklamada: "TFF'ye artık yeter, bunca haksızlık, bunca taraflı kararlar olmaz olsun" dediler.

Direniş Grubu adına açıklama yapan Ramazan Tugay, "Türkiye Futbol Federasyonu ve il güvenlik kurulları, yaklaşık 1 yıldır Amedspor taraftarına verdiği deplasman yasağı kararları
Rezaletten öte değildir." dedi.

"HUKUKSUZ DEPLASMAN YASAĞI"
Tugay ayrıca geçtiğimiz sezondan bu yanan Amefspor taraftarlarına hukuksuz bir şekidle uygulanan deplasman yasağınada değinerek şunları söyledi: " Hem hukuk hem de ahlak yönünden skandal niteliğindeki bu kararlar TFF’nin aczinin ve Türkiye futbolunu yönetme konusundaki yetersizliğinin kanıtıdır.

TARAFTARLARIMIZA Futbolu sevdirmek ve özendirmek  yerine aldığı kararlar ile soğutan Türkiye Futbol Federasyonu, bizleri adeta ötekileştirmiş ve hedef haline getirmiştir.

TFF şimdiye kadar almış olduğu kararlar ile TARAFTARLARIMIZI spordan soğutma adına her türlü yolu denemiş olup Türkiye futbolunu bitirme noktasına getirmiştir.


"ACİLEN DURDURULSUN"
Bu kararlara imza Atanlar yalnızca FIFA ve UEFA nezdinde değil kamu vicdanında da hak ettikleri cezayı görmeye mahkumdurlar.

TFF gelinen noktada Türkiye futboluna vereceği en büyük hizmet Taraftarımızdan özür dileyerek alınan bu hukuksuz kararları acilen durdurmalıdır.

Bugünden itibaren atılan her adımın takipçisi olacağımızı ve 
futbolumuzun bitirecek, soğutacak, bizleri ötekileştirceek her türlü eylemin karşısında dağ gibi
duracağımızı dosta düşmana ilan ediyoruz.

Amedspor Taraftar Direniş gurubu başkanı Ramazan Tugay

HABERE YORUM KAT