1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor Direniş Grubundan Sayar'a anlamlı ziyaret
Amedspor Direniş Grubundan Sayar'a anlamlı ziyaret

Amedspor Direniş Grubundan Sayar'a anlamlı ziyaret

Amedspor Direniş Grubu sezon öncesi destek çalışmaları kapsamında DTSO Başkanı Ahmet Sayar'ı makamında ziyaret ettiler.

A+A-

Spor Toto 2.Lig'de bu sezon şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını söyleyen Amedspor Direniş Grubu Yönetim ve üyeleri Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar'ı makamında ziyaret ederek destek istediler.

Amedspor Taraftar Direniş Grubu  Yönetim ve üyeleri sezon öncesi  gurubun kuruluş amaç ve ilkelerini anlatmak, hem de yapılacak projeler hakında bilgi alış verişinde ilk ziyaretlerini DTSO'ya yaptılar.

DTSO Başkan'ı Ahmet Sayar'ın çok sıcak ilgiyle karşıladığı Amedsporlu taraftarlar ve Direniş Grubu Yönetimi ile sohbet etti, daha sonra bu sezon ilk defa uygulamaya koyacakları projeleri anlatarak destek olmalarını istediler.

ASIL AMAÇ AMEDSPOR SEVGİSİNİ YAYMAK
Direniş Grubu Yönetimi, bu sezon yaptırılacak binlerce Amedspor atkı ve kaşkollarının özellikle küçük çocuklarımıza ücretsiz olarak dağıtılması çocukların Diyarbakır dışındaki takımlara (GS_FB_BJK) olan bağlılıklarını önlemek, Amedspor sevgisini onlara aşılamak istiyoruz dediler.  Burada amaç Amedspor sevgisinin yayılması ve çocuklara aşılanmasını istiyoruz.  Bu amaçla Diyarbakır köylerinden maçlara gelme imkanı bulamayan çocukların her hafta sonu bir köyü ziyaret ederek kendilerine Amedspor forma ve kaşkollarını verilmesi, ayrıca  çocuklarımızın Amedspor maçlarına ücretsiz getirilerek tekrar geri götürülmesi konusunda ciddi çalışamaları olduğunu DTSO Başkanı Ahmet Sayar'a ifade ettiler.  

DTSO Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır'da spor kulüplerinin elbette başarılı olabilmelerini en çok arzu edenlerden biri olduğunu fırsat buldukça hiç bir maçı kaçırmamaya özen gösterdiğini belirterek Amedspor Direniş Grubunun ilk ziyaretini de odalarına yapmalarından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Sayar sözlerini şöyle sürdürdü:; "Bizler bu kentin bireyleri olarak elbette kulüplerimizin de birer taraftarıyız. Kulüplerimizin çok daha üst liglerde olmasını süper ligde temsil edilmeleri hem kent ekonosmi için, hem de spor açısından çok önemlidir. Kulüplerimize ve taraftarlarımıza Oda olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Yeni sezonda kulüplerimize şampiyonluk diliyoruz"

img-20160808-wa0005.jpg

DİRENİŞ GRUBUNDAN SAYAR'A TEŞEKKÜR

Direniş Grubu Yönetim ide yaptığı açıklamada, "Amedspor Taraftarları Direniş Grubu olarak bu sezon öncesi destek ziyaretlerine DTSO'dan başladık. Sayın Başkan Ahmet Sayar kentte ve taraftarlarımız tarafından çok sevilen bir kişilik bu nedenle ilk ziyaretimizi buraya gerçekleştirdik. Bu sezon daha lig başlamadan kenti şampiyonluk havasına sokmak istiyoruz. Kentin dört bir yanını şimdiden bayraklarla donatarak, bu sezon mutlaka PTT 1.Lige yükselmek en büyük dileğimiz. Ancak bizim için şampiyonluktan çok daha önemlisi tribünlerimizde asla küfür, şiddet olmayacak şekilde barış yanlısı olarak gençlerimizi, ve çocuklarımızı bu yönde Amedspor Yönetimininde desteğiyle bu sezonda liglerin en centilmen kulübü olmak asıl hedefimizdir.

Şiddet içeren hiç bir bileşen bizim ilkelerimizde yoktur olmayacaktır. Yeni sezon öncesi Amedspor ile ilgili  olarak destek arayışında DTSO Başkanı Sayın Ahmet Sayar'ı ziyaret ettik, sayın Başkanın bizlere göstermiş olduğu sıcak ilgiden dolayı kendisinin şahsına ve DTSO'ya teşekkür ederiz"

DİYARİNSESİ.ORG

HABERE YORUM KAT