1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor Başkanı: '30 kişi protokole saldırdı"
Amedspor Başkanı: '30 kişi protokole saldırdı"

Amedspor Başkanı: '30 kişi protokole saldırdı"

DİYARBAKIR - Ankaragücü'nün kendi evinde 2-1 yenildiği maçın ardından protokolde bulunan Amedsporlu 5 yöneticiye çirkin saldırı.

A+A-

AMED SPORTİF  YÖNETİCİLERİNE ÇİRKİN SALDIRI

MUSTAFA GÖKER
Amedsporlu 5 yönetici  hastaneye kaldırıldı. Amed Sportif Başkanı Ali Karakaş’tan Ankara gücü maçında çıkan olaylan sonrası açıklama.“ 2. golümüzden sonra 30 kişilik bir gurup bize tekme tokat saldırdı. Aralarında güvenlik görevlileride vardı. Spor adına utanç verici bir durum. Bu çirkin saldırı sebebi Türkiye Futbol Federasyonu’nun Amedsportif’e olan siyasi yaklaşımındandır. Bu saldırı Amedsportif şahsında Amedsportif’e görül vermiş herkese yapılan saldırıdır “ dedi,

CHP'li Sezgin Tanrıkulu da Twitter'dan açıklama yaparak, "Futbol üzerinden şiddet ve ırkçılık hiç bir zaman bu düzeyde olmamıştı.Ankaragücü maçında #Amedspor yöneticileri darp edilmişler,kınıyorum!"sözleriyle olaya tepki gösterdi.

Saldırıya maruz kalanlar arasında bir kadının bulunduğu, saldırıyı gerçekleştirenlerin içinde MKE Ankaragücü Başkanında olduğu iddia edildi.

2016-04-24_202553-001.jpg


Amedspor’un Ankaragücü’nü 2-1 yenmesinin ardından protokolde bulunan Amedspor Kulübü’den 5 yönetici linç edildi. Protokolde bulunana Ankaragücü yöneticileri ve taraftarlar tarafından linç edildiği bildirildi. Amedsporlu 5 yönetici Ümre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Ankaragücü – Amedsportif maçında oyunun durduğu dakikalarda Ankaragücü taraftarları  ‘ Aponun P….leri yıldıramaz bizleri. Ne mutlu türküm diyene ‘ tezahüratında bulundular.

 

HABERE YORUM KAT