1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedin cesur karatecileri
Amedin cesur karatecileri

Amedin cesur karatecileri

15-17 Ağustos 2014 tarihleri arasında Erzurum İlinde yapılan 11.Uluslararası palandöken Karate turnuvasına 25 ülkeden yaklaşık 3.000 sporcu katıldı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübümüzde turnuvaya 8'i kadın 1 Erkek olmak üzere toplam 9 sporcu ile katıldı.

Türkiye Milli takımın da katıldığı turnuvada Milli takım kadrosuna alınmayan Diyarbakır Büyükşehir Belediye sporcularımız acısında büyük önem arz eden turnuvada sporcularımız 1 altın,2 gümüş ve 1 bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar. 

2012-2013 yıllarında yıldızlar 35 kg. Altın Madalya Alan ve geçtiğimiz günlerde Balkan 3.cüsü olan Amine Akçakmak 3 kez Altın madalya alarak ulaşılması güç bir başarıya imza attı. ilk maçı 4-0 ikinci maçı 4-0 üçüncü maçı ise 9-0 ve finalde Milli Takım sporcusunu 3-0 gibi net skorla yenerek Altın madalyayı alan Amine böylece hiç bir rakibine puan vermeden hedefe ulaştı.

Yıldızlar 42 kg. yarışan İremnur Yazar ise ilk turda bay geçti. 2.turda Azeri rakibini 3-2 üçüncü turda Milli takım sporcusunu 3-0 4 turda ise Ermeni rakibini 6-0 lık net skorla yenerek finalle kaldı.Finalde daha önce 2 defa yendiği Milli takım sporcusuna karşı son saiyelerde verdiği puanla 1-o kaybederek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Yıldızlar +54 kg.da dövüşen bir diğer sporcumuz İremsu Akşahin ise ilk turda Ermeni Rakibin 8-0 ikinci turda Milli takım Sporcusunu 4-3 üçüncü turda başka milli takım sporcusunu 6-1 gibi net bir skorla yenerek yarı finale çıktı. Yarı finalde başka bir milli takım sporcusuyla karşılaşan İremsu maçı kaybedince final şansını kaybederek üçüncülük maçına çıkan İremsu rakibine üstün bir performans sergileyerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Minikler 25 kg. tatemıye çıkan Zeynep Akçakmak ilk rakibini 6-1 ikinci rakibini 3-2 üçüncü rakibini 4-0 yenerek finalle kalan Zeynep finalde rakibine yenilince Gümüş madalyanın sahibi oldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Antrenörümüz Ahmet Yazar yaptığı açıklamada ''bu maçın ayrı bir önemi vardı bizim için bunun için sıkı bir çalışma programı içerisindeydik.Ve bunun karşılığını aldık aldığımız bu güzel sonuçlar bizi çok mutlu etti.

Özellikle 2 sporcumuzun milli takım aday kadrosuna alınmadığı için kendilerine daha çok hırslanıp çalıştıklarını belirtti. Çocuklarımızın üstün performansından dolayı hepsini kutlarım .Özellikle son 3 yılın şampiyonu olan Amine Akçakmak her zaman o kürsünün zirvesinde olacağım demesi ve hiç durmadan çalışarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübüne Diyarbakırımıza Avrupa ve dünya şampiyonluğunu getirmek istemesi bizi daha çok mutlu etti dedi.

Bu hafta sonu Batman da yapılacak olan Doğu Güneydoğu illeri Bölge şampiyonasında aynı başarıyı getirmek için çalışmalarımıza başladık.Ama asıl hedefimiz ise Ekim ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlanarak Avrupa Şampiyonasına bu yıl mutlaka sporcu göndermek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Dİyarbakır Büyükşehir Belediyespor karate antrenörümüz son olarak sözlerini ''sağladıkları maddi ve manevi katkılarından dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübü Eş Başkanları İhsan AVCI, Amine DEMİR'e ve Yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek'''tamamladı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT