1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Amed'de 20. Yıl çağrısı büyüyor!
Amed'de 20. Yıl çağrısı büyüyor!

Amed'de 20. Yıl çağrısı büyüyor!

Amed'de 20.Yıl çalışmaları hız kesmeden ev ev, sokak sokak, fakülte fakülte büyüyor. Her gittikleri yerde coşkuyla karşılanan sosyalist yurtseverlerin düzenleyeceği geceye ilgi yoğun.

A+A-
Bugün erken saatler de Dicle Üniversitesi'ne giden sosyalist yurtsever gençler stant açarak gençliği “direnenler buluşuyor” etkinliğine çağırdı.
 
Fen Edebiyat Fakültesi önünde stant açan gençler bildiri dağıtımı yaptılar. Stant çevresine gelen D.Ü.'lü gençler geceye dair bilgi aldılar. Çevredeki panolara yaygın şekilde gece afişleri yapılırken, genç kadınlar 25 Kasım “Kadına yönelik şiddetle mücadele günü” dolayısıyla SKM afişlerini de yaygınca yaptılar.
 
Dicle Üniversite'sinde Polis-ÖGB El Ele!
 
Stant kurulduktan kısa bir süre sonra ise okuldaki sivil polislerin tacizleri başladı. Standın yanına gelen sivil polisler sık sık ortamı provoke etmeye çalıştılar. Gençlerin fotoğraflarını çekerek standı ve çalışmayı çevredeki gençlerden tecrit etmeye çalıştı. 
 
Polisler kendi tacizlerinin ardından ise ÖGB'leri standa yollayarak çalışmaya engel olmaya çalıştı. Stantta dayanışma amaçlı bulunan gençler ise bu duruma tepki gösterdiler. Tüm engellemelere rağmen Fen Edebiyat ve Hukuk Fakültesi önünde stant açık kalarak bildiri dağıtımına devam edildi. Ayrıca dün ve önceki gün sanat sokağında 20.yıl standı açıldı ve bildiri dağıtımı yapıldı.
 
Amed'in Huzur evleri semtinde afiş yaptıkları için gözaltına alınıp serbest bırakılan sosyalist yurtseverler, aynı gün Bağlar semtine çıkarak birçok sokağa afiş yapıp, bildiri dağıttılar. Afiş asma ve bildiri dağıtımı esnasında halkla sohbet edilip, 22 Kasımda Amed'te gerçekleştirilecek 20.yıl etkinliğine katılım çağrısı yapıldı
 
Ergani 20. yıla hazırlanıyor!
 
Dün, ESP Ergani 22 Kasımda Amed'de gerçekleştirilecek "Serhildan azadî Sosyalîzm" etkinliğine, kentin birçok yerinde bildiri dağıtarak halkı geceye katılmaya çağrdı. Halk bildiri dağıtımına yoğun ilgi gösterdi.
 

HABERE YORUM KAT