1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amed futbol turnuvası başladı
Amed futbol turnuvası başladı

Amed futbol turnuvası başladı

Kayapınar Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen sokak futbol turnuvası spor tesisinin faaliyete girmesiyle bu yıl Lig Amed Futbol Turnuvası adıyla yapılıyor.

A+A-

30 takımın 3 gurupta mücadele edeceği turnuva Haziran ayına kadar devam edecek.
Kayapınar Belediyesi ile Kayapınar Belediyespor Kulübü tarafından yedi yıldır düzenlenen sokak futbol turnuvası Kayapınar Belediyesi Spor Kompleksi'nin faaliyete girmesiyle bu yıl Lig Amed Spor Turnuvası adıyla yapılıyor.

Turnuva maçlarının başlamasıyla ve yeni turnuva sistemiyle ilgili bilgi veren Kayapınar Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İsa Aslan, “  Belediye olarak gençlerimizi sportif aktivitelerde bir araya getirmek için yedi yıldır yaptığımız sokak futbol turnuvasını spor tesisimizin tamamlanmasıyla bu yıl lig usulü yapma kararı aldık.  İlçe sınırlarımızda bulunun okullardaki beden eğitim hocalarıyla bir araya gelerek oluşturduğumuz Lig Amed Futbol Turnuvası'nda 30 takım mücadele edecek.

Ortaokul bölümünde okuyanların oluşturduğu 20 takımdan oluşan 2 gurup ile lise okuyanların oluşturduğu gurubun oluşturduğu gurupla birlikte lig üç guruptan oluşmakta Haziran ayına kadar devam edecek lig sonunda guruplarında ilk üçe giren takımlar ödüllendirilecektir. Turnuvaya katılan tüm sporculara spor malzemeleri belediye tarafından karşılandı. Maçları olan takımların maçlara gelip-gitmeleri belediyemiz araçları tarafından yapılıyor. Lig boyunca alt yapı hocaları maçları izleyerek yetenekli gençleri profesyonel takımlarımıza alacağız “ şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT