1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amed Folklor Ekibi, katliama karşı finale gitmeyecek
Amed  Folklor Ekibi, katliama karşı finale gitmeyecek

Amed Folklor Ekibi, katliama karşı finale gitmeyecek

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Amed SK Halk Oyunları Ekibi, Suruç’ta yaşanan katliamı protesto etmek için 23 Temmuz’da İstanbul’da yapılacak Halk Oyunları Türkiye Final Yarışması’na katılmayacağını duyurdu.

A+A-

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Amed SK Halk Oyunları Ekibi, 23 Temmuz’da yapılacak Halk Oyunları Türkiye Final Yarışması’na ilişkin basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya, Amed SK Yönetim Kurulu üyeleri Besra Ekinci, Dilan Yumlu, Önder Tekin, Servet Erol ve Şivezat Işık Zorlu ile halk oyunları ekibi katıldı. Açıklama yapan Şivezat Işık Zorlu, Suruç’ta meydana gelen katliamı kınadı. 
 
Halk oyunları ekiplerinin, Suruç Katliamı nedeniyle İstanbul'da yapılacak Türkiye Finali’ne katılmayacağını söyleyen Zorlu, Türkiye finallerine katılan ekiplere  ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'na da çağrıda bulundu. Zorlu,  çağrısında şunları dedi:

“Saldırı sadece bu bölgeye yapılan bir saldırı değil. Orada sadece bu bölgeden gençler, insanlar ölmedi. Orada Antalya'dan, Trabzon'dan, Artvin'den, İstanbul'dan, İzmir'den katılan birçok gencimiz şehadete uğradı. Bu anlamda da Türkiye finallerinin de tepkisel olarak ertelenmesi gerektiğini ve oraya katılan bütün takımların da aynı tepkiyi aynı şekilde dile getirmeleri gerektiğini düşünüyorum."  Takım Antrenörü Yılmaz Kardaş ise, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu'na ve bütün federasyonlara müsabakaların iptal edilmesi veya ileri bir tarihe ertelenmesi çağrısında bulundu.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler