1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ambulanslar denetleniyor
Ambulanslar denetleniyor

Ambulanslar denetleniyor

Türkiye'de yaklaşık 6 bin ambulansın standartlara uygunluğunu denetleyecek olan TSE, kuracağı sistemle her ambulansa bir kimlik numarası vererek takibini sağlayacak. Diyarbakır'da kamu ve özel hastanelerde ambulansların denetimine başlandı.

A+A-

 

Sağlık Bakanlığı ve TSE iş birliğiyle 81 ilde bulunan özel ve kamu hastaneleri ile 112 Acil Servis emrinde çalışan ambulansların denetimine başlandı. Türkiye'de yaklaşık 6 bin ambulansın standartlara uygunluğunu denetleyecek olan TSE, kuracağı sistemle her ambulansa bir kimlik numarası vererek takibini sağlayacak.
 
Böylece Türkiye'de ambulans sayısının illere göre dağılımı, bu ambulanslardaki kritik cihaz ve ekipmanın durumu tek tuşla öğrenilebilecek. TSE'nin yapacağı periyodik muayenede, ambulansların ABS fren sistemi olup olmadığından, çarpma testlerinden geçip geçmediğine kadar pek çok standarda uygunluk şartı aranacak. Standartlara uymayan ambulanslar il sağlık müdürlüklerinin onayı ile trafikten men edilecek.
 
DİYARBAKIR'DA DENETİMLER BAŞLADI
 
Diyarbakır'daki denetimlerde 112 Acil Servis emrinde çalışan ambulansların standartlara uygun olduğu ifade edilirken, eksiklik tespit edilen kamu ve özel hastanelerdeki ambulansların standartlara uygun hale getirilmesi için uyarı yapılarak bunun için süre verildi.
 

HABERE YORUM KAT