1. HABERLER

  2. SPOR

  3. AMATÖRLERE İYİ HABER
AMATÖRLERE İYİ HABER

AMATÖRLERE İYİ HABER

Futbol Federasyonu'nun,Genişletilmiş ASKF Başkanları toplantısnda çıkan kararlar ı ve Amatör İşler Kurulu'nun önerisiyle hayata geçirdiği yeni ücret tarifeleri resmiyet kazanırken,lisans ücretlerinde yapılan büyük indirim amatör kulüplerde bayram etkisi y

A+A-

AMAÇ FUTBOLCU SAYISINI ARTTIRMAK

2008 - 2009 Sezonu amatör futbol işlem bedellerinde amatör kulüpler yararına önemli miktarda indirim yapıldı. Federasyon Yönetim Kurulunca kabul edilen 2008 - 2009 sezonu amatör futbol işlem bedellerinde yapılan indirim, faal amatör futbol kulüplerinin bütçelerinde bir rahatlama sağlayacak.

Yaklaşık 2 milyon 500 bin YTL'ye ulaşan indirim miktarı sayesinde amatör futbolcu ve amatör kulüp sayısının ciddi biçimde artış göstermesi hedefleniyor.

Amatör kulüplerin en fazla harcama kalemlerinden olan vize ücretleri tamamen kaldırılarak bu sezondan itibaren bedelsiz olacak.

İŞTE AMATÖR İŞLEM BEDELLERİ

2008 - 2009 Sezonunda uygulanacak amatör futbol işlem bedelleri aşağıdaki miktarlarda belirlendi;

- 1995 ve daha büyük doğumlu futbolcuların transferi bedelsiz yapılacak.- Lige katılım vize-referans bedeli: 200 YTL.- 1990 ve daha büyük doğumlu futbolcuların transferlerinde TFF'ye ödenecek bedel: 400 YTL.- 1991-1994 yılları arası doğumlu futbolcuların transferlerinde TFF'ye ödenecek bedel: 120 YTL.- Filiz Lisans bedeli: 10 YTL.- Yönetici, antrenör ve diğer görevlilerin saha giriş kartı bedeli: 20 YTL

TESCİL VE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE İNDİRİM

Vize, filiz lisans ve transferlerde yapılan bu indirimlerin yanında yeni kulüp tescili ve kulüplerin isim ve renk değişikliklerinde de önemli miktarda indirime gidildi. Buna göre Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde kulüp tescil ücretleri 8.000 YTL'den 3.000 YTL'ye, isim ve renk değişikliği ücretleri ise 2.000 YTL'den 500 YTL'ye indirilirken bu üç ilin dışında tüm illerimizde kulüp tescil ücretleri 500 YTL'ye ve isim-renk değişiklikleri ise 250 YTL'ye düşürüldü.

BAYHAN :"TFF KULÜPLERİ DÜŞÜNDÜ"

Futbol Federasyonu Güneydoğu Bölge Müdürü Serkan Bayhan,alınan kararların maddi anlamda sıkıntı içerisine giren amatör futbol camiasına büyük soluklama getirdiğini söyledi. Federasyonun kulüpleri düşünerek böyle bir karar aldığını belirten Bayhan,"Amatör futbolun işlem bedellerinde yapılan indirim federasyonun kulüplere bakış açısı bakımından bir devrimdir. Federasyonumuz amatör futbolun kalkınması taraftarı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu karar bölgemizdeki kulüpleri yakından ilgilendirmektedir. Bugün Diyarbakır Futbol İl Temsilciliğinde saat 14.00'da düzenlenecek toplantıda bu kararların detayları hakkında kulüp yöneticilerini bilgilendireceğiz" açıklamasını yaptı.