1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amatörlerde gece oynasın
Amatörlerde gece oynasın

Amatörlerde gece oynasın

Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alimoğlu: "Amatör maçları gece oynanabilir"

A+A-

Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, bu yıl amatör statüde çok sayıda takım olmasından dolayı maçları yetiştirebilmek için gece maç yapılabileceğini söyledi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Alimoğlu, hafta sonu başlayacak amatör lig maçları öncesi Bingöl'de ilk defa yapılacak gece maçlarının oynanabileceğini kaydetti. Yoğun bir maç trafiğinin yaşanacağını belirten Alimoğlu, buna çözüm bulmaya çalışacaklarını ve en iyi çözümün de gece maç oynatmak olacağını ifade etti.

Alimoğlu, "Sentetik sahada gece ışıklandırması zaten var. Bingöl'de daha önce gece maçları yapılamamıştı. Bu yıl amatör Lig içerisinde farklı gruplar var ve buna paralel çok sayıda takım var. Bu yüzden yoğun bir maç trafiği yaşanacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bu konuda başvuru yapacağız." diye konuştu.

Amatör maçların oynandığı sentetik sahada fiziki eksikliklerin bulunduğuna dikkat çeken Alimoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu sorunun çözümlenmesi gerektiğini söyledi.