1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amatörde kriz çözüldü
Amatörde kriz çözüldü

Amatörde kriz çözüldü

Ligde mücadele etme hakkı bulunan kulüplerin,geçen sezon küme düşen ve yine geçen sezon 1.Amatör Ligi'nde Play-Off oynayan takımların lige alınmasına karşı çıkması nedeniyle oluşan Diyarbakır Süper Amatör Ligi'ndeki kriz çözüldü.

A+A-

Tepkiler üzerine ligin 15 takımla oynanmasına karar verildi.

FİKSTÜR BUGÜN ÇEKİLECEK
Futbol İl Temsilciliği ve lig tertip komitesinin 15 olan takım sayısını 20'ye çıkarmak için geçen sezon bu ligden düşen takımları tekrar bu lige dahil etmek ve 1.Amatör Ligi'nde Play-Off oynayan ancak bir üst lige çıkamayan takımları bu lige çıkarmak istemesine karşı çıkan diğer kulüplerin  ligi boykot etme tehdidinde bulunmasıyla yaşanan kriz çözüldü.

Futbol Federasyonu'ndan görüş alan Futbol İl Temsilciliği,krizi önlemek amacıyla ligin geçen sezon olduğu gibi tekrar 15 takımla oynanmasına karar verdi. Tek grup halinde çift devreli oynanacak ligin fikstürü bugün saat 16.00'da Beyaz Tebeşir tesislerinde çekilecek.

LİG NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Ligi ilk 2 sırada tamamlayacak takımlar,BAL'daki takımların durumuna göre BAL'a direkt çıkma ya da baraj maçı oynama hakkını elde edecek. Ligin başlama tarihinin bugünkü toplantıda netleştirileceği kaydedildi.

Bu arada takım sayısı 20'ye çıkarılmadığı için bu lige katılamayan ancak iddialı kadrolar kuran 1968 Diyarbakırspor'un Süper Amatör Ligi'ndeki bir takımla birleşerek bu soruna çözüm aradığı bildirildi.

HABERE YORUM KAT