1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Amacımız Peygamberi tanıtmak
Amacımız Peygamberi tanıtmak

Amacımız Peygamberi tanıtmak

Akdeniz bölgesinde gerçekleştirecekleri Kutlu Doğum Etkinlikleri ile ilgili İlke Haber Ajansına açıklamada bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Akdeniz Koordinatörü Veysi Yumlu, yapılacak olan Kutlu Doğum Etkinliklerine tüm halkı davet ettiklerini beli

A+A-

Peygamber Sevdalıları Platformu Akdeniz Koordinatörü Veysi Yumlu, Akdeniz bölgesinde gerçekleştirecekleri Kutlu Doğum Etkinlikleri ile ilgili İlke Haber Ajansına (İLKHA) açıklamada bulundu.

Halk peygamber sevgisinden uzaklaştırıldı

Yapacakları etkinliklerin temel amacının Peygamber sevgisini Peygamber Sevdalısı halka tanıtmak olduğunu söyleyen Yumlu, " Günümüz de halk Peygamber değerlerinden uzaklaştırıldı. Peygamberin çizgisinden uzaklaştırıldı. Bizim de amacımız kaybedilen bu değerlerin yeniden kazandırılması ve Peygamber sevdalısı halkımızın Hz. Muhammed (sav)'i gerektiği gibi tanıyıp yaşantısını örnek almasıdır" dedi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Akdeniz Koordinatörlüğü olarak bu yıl yaklaşık olarak 20 yerde kutlu doğum etkinliği yapacaklarını ifade eden Yumlu, bu etkinliklerin bir kısmını miting alanlarında bir kısmı da kapalı alanlarda gerçekleştireceklerini söyledi.

Siyer sınavı ve salavat kampanyaları gerçekleştirilecek

Kutlu doğum ayı münasebetiyle yapacakları etkinlikleri, meydanlarda ve kapalı salonlarda yapılan etkinliklerle sınırlı olmayacağını  ifade eden Yumlu, " Ahzap süresi 56. Ayeti kendimize referans alarak Salâvat kampanyaları başlattık. Bu salâvat kampanyalarını hem afişler asarak hem de radyolara reklam vererek halkımıza duyurmaya çalıştık. Bunun dışında Türkiye geneli kutlu doğum siyer sınavı gerçekleştireceğiz. Bölgemizde de 26 Mayıs tarihinde 5 noktada bu sınavı gerçekleştireceğiz. Katılmak isteyenler 1 Mart 15 Mayıs tarihleri arasında kayıtlarını yapabilirler. Bu sınavda dereceye girenlerden 50 kişi umre, 80 kişi de Türkiye gezisi ile ödüllendirilecektir" dedi.

100 bin adet CD dağıtılacak

Özlem Ajansın Kutlu Doğum ayına özel hazırlamış olduğu 'Biat Ediyoruz' ve Nura Muhammed' adlı ilahi CD'lerinden yaklaşık 100 bin adet, ücretsiz olmak kaydıyla halka dağıtmayı düşünüyoruz diyen Yumlu yapılacak etkinliklere tüm Peygamber sevdalısı halkı davet etti.

 

(Osman İçli, M.Sait Adiyaman - İLKHA)

HABERE YORUM KAT