1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Amacımız kadınların emeğine sahip çıkmasıdır'
'Amacımız kadınların emeğine sahip çıkmasıdır'

'Amacımız kadınların emeğine sahip çıkmasıdır'

Bağlar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, belediyenin kadın istihdamına yönelik yaptığı önemli projelerinden biri olan Kadın Jîyan Semt ve Gezici Pazarın esnafıyla bir araya geldi.

A+A-

Bağlar Belediyesi, Kadın Jîyan Semt ve Gezici Pazarın esnaflarıyla pazarının genel durumuna ilişkin toplantı düzenledi.

Belediye’nin Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tekin, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Halime Demirtaş, Kadın Ekonomi Biriminin Sorumlusu Fatma Gültekin, Tohum ve Kadına Yönelik Şiddet Kooperatifinden Sevim Güzelek ve esnaf kadınlar katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Tekin, Belediyenin kadın istihdamına yönelik yaptığı Pazar projesinin çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Pazarda satışa sunulan ürünlerin kadınlar tarafından üretildiğini belirten Tekin, “ Pazarda bunları satışa sunan ise erkektir. Kadın pazarı sayesinde kadınlar artık ürettiklerini kendileri satışa sunuyor. Amacımız kadınların emeğine sahip çıkmasıdır ve bunu da evden çıkarak yapabilirler. Türkiye ve Bölgede birçok yerinde kadın pazarı projesi için bizlerden bilgi istiyorlar. Kadın pazarı çok önemli bir örnektir” dedi.

Kadınların, semt pazarının genel gidişatına yönelik dile getirdikleri görüş ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.

HABERE YORUM KAT