1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Amaç HÜDA-PAR ve BDP'yi karşı karşıya getirmek
Amaç HÜDA-PAR ve BDP'yi karşı karşıya getirmek

Amaç HÜDA-PAR ve BDP'yi karşı karşıya getirmek

BDP Mardin eşbaşkanı Reşat Kaymaz: Devletin amacının HÜDA-PAR ve BDP'yi karşı karşıya getirmek olduğunu söyledi.

A+A-
BDP Mardin İl Örgütü Kızıltepe ilçe seçim bürosuna yapılan saldırıyı protesto yürüyüşüne yönelik polis saldırısına ilişkin basın toplantısı düzenledi.
 
Kızıltepe Özgürlük Meydanı merkez seçim bürosunda düzenlene basın toplantısına BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, BDP Mardin eşbaşkanları Reşat Kaymaz, Hasibe Mengirkan ve Fettah Tekin katıldı. Basın toplantısında konuşan Mardin il eşbaşkanı Reşat Kaymaz, dün gece yaşanan bombalı saldırının faillerini devletin bir an önce ortaya çıkartması gerektiğini söyledi. Kaymaz, “Eğer devlet bu olayın faillerini ortaya çıkarmasa bu saldırını bizzat devlet tarafından organize edildiği anlaşılmış olacaktır” dedi.
 
“Bu olayın faillerini çıkartma sorumluluğu başta Kızıltepe kaymakamlığı, vali, içişleri bakanlığı ve AKP hükümetine aittir” diye devam eden Kaymaz, “Biz parti olarak bu olayın sorumluları açığa çıkarılana kadar protesto eylemlerine devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Kaymaz, bugün gerçekleştirmiş oldukları yürüyüşün devlet odaklı seçim bürolarına yönelik gerçekleşen saldırıyı protesto amacı taşıdığını hatırlatarak HÜDA-PAR adlı siyasi partiyi hedef almak gibi bir düşüncelerinin ya da hesaplaşmalarının söz konusu olmadığını söyledi. HÜDA-PAR'ın da devlet destekli provokasyonlara gelmemesi uyarısında bulunan Kaymaz, bunun devletin organize ettiği bir provokasyon olduğuna dikkat çekti. Kaymaz, Devletin amacının HÜDA-PAR ve BDP'yi karşı karşıya getirmek olduğunu altını çizen Kaymaz, hedeflerinde AKP hükümeti ve devlet politikaları olduğunu provokasyonlara gelmeyeceklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT