1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Altyapı seçmeleri iddialarına Yalanlama.
Altyapı seçmeleri iddialarına Yalanlama.

Altyapı seçmeleri iddialarına Yalanlama.

Diyarbakırspor'un devam eden alt yapı seçmelerine katılan oyunculardan kayıt için para istendiği şeklindeki iddialara yanıt geldi...

A+A-

Diyarbakırspor'un devam eden alt yapı seçmelerine katılan oyunculardan kayıt için para istendiği şeklindeki iddialara Alt Yapıdan Sorumlu As Başkan Hakan Buğdaycı'dan sert tepki geldi.

Seçmelere şu ana kadar 2 binden fazla kişinin katıldığını,sıcak hava şartlarına rağmen Diyarbakırspor sevgisiyle seçmelere akın eden sporculara ve velilerine teşekkür ettiklerini belirten Buğdaycı," Henüz hayatlarının baharında olan bu çocukları ve onların velilerini bu hava şartlarına rağmen buralara getiren şey futbol ve Diyarbakırspor sevgisidir. Onun için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu profesyonelce bir iş ve bir çok kulüp gelir elde etmek amacıyla bu tür organizasyonlara katılanlardan para alıyor. Ancak biz Diyarbakırspor'un ismini böyle küçük hesaplara alet etmek istemedik. Seçmelere katılan oyuncularan ve velilerinden hiç bir süretle ücret alınmamaktadır. Bunun şahidi de seçmelere katılan binlerce oyuncu ve ailelerdir. Bu tür iddialarla Diyarbakırspor'u yıpratmaya çalışanları kınıyoruz" dedi.

 

 

 

"1 AĞUSTOS'A KADAR DEVAM EDECEK"

Buğdaycı, Seyrantepe tesislerinde devam eden seçmelerde her gün yoğun ilgiden dolayı izdiham yaşandığını belirterek,seçmelerin süresini 1 Ağustos tarihine kadar uzattıklarını da kaydetti. Antrenörler tarafından yetenekli oldukları tespit edilen oyuncuların bulundukları yaş kategorilerine göre alt yapıya alınacağını anlatan Buğdaycı,"Biz aslında seçmelerin 2 gün içerisinde biteceğini düşünüyorduk. Fakat yoğun şekilde ilgi oldu. Bazı takımların maçlarında bulamayacağı seyirci oranında katılım oldu. Her gün aynı tablo yaşanıyor. Bu yüzden antrenör arkadaşlarımızdan bu organizasyonun süresini 1 Ağustos'a kadar uzatmalarını istedik. Torpil ve kayırma hiç bir şekilde olmayacak. Kim hak ediyorsa o seçilecek. Burası Diyarbakırspor kulübü ve kimseye tolerans geçemeyiz" diye konuştu.

Kaynak: www.diyarbakirsoz.com