1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Altıparmak'tan Yakut'a ziyaret
Altıparmak'tan Yakut'a ziyaret

Altıparmak'tan Yakut'a ziyaret

Diyarbakırspor'un efsane başkanlarından Dr. Abdurrahman Yakut hafta sonu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşmak için Diyarbakır'a gelen Alanya spor teknik direktörü Mehmet altıparmak ile Yakut plazada geçmiş günleri andılar.

A+A-

ALTIPARMAK İLE YAKUT ANILARI TAZELEDİLER

DR. Abdurrahman Yakut'a ait Yakut plazada verilen yemeğe Alanya spor teknik direktörü Mehmet Altıparmak yardımcılarından Murat Özduran, kaleci Antrenörü Haluk Kaplan ile Diyarbakırspor'un Başarılı eski Menajerlerinden İsmet Yılmaz bir araya geldiler.


YAKUT BAŞKANIN ALTIPARMAK  ANISI
Diyarbakırspor'un son defa 2009 yılında süperliğe taşıyan DR. Abdurrahman Yakut, Mehmet altıparmak 1999-2000 sezonunda Denizlispor'dan bizzat ben transfer ettim. Kişiliğiyle, aile yaşantısıyla, futboluyla Diyarbakırspor formasını başarılı bir şekilde giymeyi hak etmiş bir futbolcuydu. Nitekim bir yıl boyunca başarılı futbolu ile Diyarbakır halkının gönlünde taht kurmuştur. YAKUT, 1999-2000 sezonunda bildiğiniz gibi Rize spor ile Antalya da oynadığımız Play Off finalini kaybettik. Bu maçta Türkiye futbol federasyonun yaptığı rutin Doping kontrolünde Mehmet Altıparmak ile kaleci Erdal Elgörmüş'ü  , Doping için numune vermesi gerekiyordu ancak; maçtan sonra soyunma odası Önünde Emniyet güçleri ile taraftarlar arasında çıkan kavgada n dolayı doping için Numune vermeye gidemediler bu nedenle bunun karşılığı olarak iki yıl futboldan men cezası aldılar. Benim sorumluluğumda futbol şubesi sorumlusu olduğum için cezai sorumluluğu bilerek ben bu suçu Üzerime aldım yani kendilerine tebligatı yapmadığımı belirttiğim için ben altı ay ceza aldım, kendisi de sezon başında Elâzığ spora transfer olup süperliğe çıkmasında büyük katkısı olmuştur.


ALTIPARMAK REFERANS OLDU ZAFER DİYARA GELDİ
YAKUT' 2009 Yılında Diyarbakırspor kulüp başkanlığı yaptığım dönemde hocamız Kartal spor da oynaya Stoper Zafer Şahin' için verdiği güzel referansından dolayı transfer ettik. Zafer şahin 2009 yılında şampiyon olmamızda büyük katkıları olmuştur Diyen efsane başkan YAKUT' Alt yapıya verdiği önemli gittiği takımlarda büyük başarılar kazanmış olan Alanya spor teknik direktör Mehmet Altıparmak' hocamıza Play Off'ta Diyarbakır halkı adına başarılar dilerim.


ALTIPARMAK'TAN YAKUT'A TEŞEKKÜR
Alanya spor teknik sorumlusu Mehmet Altıparmak, hafta sonu Diyarbakır 'a geldikleri günden beri kendilerine ilgi alaka gösteren Diyarbakırspor eski başkanı DR. Abdurrahman Yakut ile Menajer İsmet Yılmaz'a teşekkür etti.


DİYARBAKIR BENİM İKİNCİ MEMLEKETİM
Teknik direktör ALTIPARMAK, 1999 yılında Diyarbakırspor'da Yakut başkanımın zamanında 1 yıl futbol oynadım Diyarbakır benim ikinci memleketim, hiçbir zaman bağlarımı koparmadım, burada çok güzel dostluklar edindim her gelişimde en güzel şekilde ağırlandım diyen ALTIPARMAK' Diyarbakır da iki Gün boyunca dostları ile hasret giderdiğini Diyarbakırspor'un eski başarılı günlerine dönmesini arzuladığını söyledi.

972913_696211707108605_173342350_n.jpg

HABERE YORUM KAT