1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altın tüketicisine son fırsat
Altın tüketicisine son fırsat

Altın tüketicisine son fırsat

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul, altının son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-
Diyarbakır kuyumcular ve sarraflar odası başkanı Mustafa Akkul, "Altındaki son durumuyla ilgili olarak açıklanacak kararlar aralarında Türkiye'nin de yer aldığı Gelişmekte Olan Piyasaları (EM) yakından ilgilendiriyor. Eğer FED şu ana kadar izlediği stratejiyi değiştirmezse TL bir miktar değer kazanır, borsa yükselir ve Merkez Bankası'nın faiz indirimi için eli güçlenir" dedi
 
Akkul "Eğer daha saldırgan bir tutum izlerse Dolar 2.15-2.20 arasında bir banta yerleşir, Borsa İstanbul'da düşüşler yaşanabilir. FED'in parasal sıkılaştırma yönünde bir adım atması altın fiyatlarında sert düşüşe neden olur" diye konuşan Akkul, Irak ve Ukrayna odaklı jeopolitik risklerin diğer yandan Fed Başkanı Janet yelle'nin söyleyeceklerinin altında volatilite yaratabileceğini söyledi.
 
ALTINDA SERT SATIŞLAR OLABİLİR
 
Akkul: "Altında dikkat edilmesi gereken seviye 1.260 seviyesi bu seviyenin aşağı yönlü kırılması halinde 1.252 ve 1.247 dolar seviyesine doğru bir geri çekilme görülebilir, toplantı kararları sonrasında Yellen'ın konuşmasının piyasa dostu geçmesi halinde altın tekrardan Ukranya ve Irak gelişmelerini fiyatlama eğilimi gösterebilir burada dikkat edilmesi gereken dirençler ise 1.277 ve 1.286 seviyeleridir. Bu açıdan 1.260 dolar desteği dikkatle izlenmeli. Gram altın ise 87,45 TL üzerinde tutunmaya devam etmesi durumunda 88,10 ve 89,00 direncini, 87,45 seviyesini aşağı yönlü kırması durumunda ise 86,55 desteğini hedefleyebilir"

HABERE YORUM KAT