1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Altın satamamaktan şikayetçiler
Altın satamamaktan şikayetçiler

Altın satamamaktan şikayetçiler

Altın fiyatlarındaki yükseliş Siirt'teki kuyumcuları da etkiledi. Yükselen altın fiyatlar nedeniyle yoğun bir satış ile karşı karşıya kaldıklarını belirten kuyumcular, altın aldıklarını fakat satamadıklarını söyledi.

A+A-
Altın fiyatlarındaki artışı fırsat bilen vatandaşlar, ellerindeki altını bozdurmak için kuyumcuların yolunu tutarken, kuyumcular ise altın satamamaktan yakındı.
 
KUYUMCULAR İŞ YAPAMIYORUZ
 
Yükselişin geçici olduğunu ve kısa süre içinde altın fiyatlarının normale döneceğini belirten kuyumcu Metin Öz, "Son günlerde altın fiyatlarındaki artışı fırsat bilen vatandaşlar yastık altı tabir ettiğimiz ellerindeki altını bozdurmak için adeta kuyumculara akın ediyor.
 
Altın alan az, ama altın bozduran çoğunlukta. Vatandaş genellikle 22 ayar bilezik, cumhuriyet altını ve küpe benzeri altınları bozduruyor. Altın satışları, yastık altı tasarruf sahiplerinin ellerindeki altınların bir kısmını bozdurarak ihtiyaçlarını giderme isteğinden kaynaklanıyor. Çeyrek altını şuan 155 liraya alıyoruz, 158 liraya satıyoruz. 24 ayar yani külçe dediğimiz altın ise 98 liradan satıyoruz, ancak satışlar yok denecek kadar düşük" dedi.

HABERE YORUM KAT