1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Altın kız 'Şirvan'
Altın kız 'Şirvan'

Altın kız 'Şirvan'

Diyarbakırlı Şirvan Alan, Denizli'de yapılan Kick-Boks Türkiye şampiyonasında 65 kiloda tüm rakiplerini dize getirerek Türkiye şampiyonu oldu. Şampiyon kız , çıtayı yükseltti ve hedef artık Dünya Şampiyonluğu.

A+A-

Şirvan Alan,Kick-Boks'ta Diyarbakır'a altın madalya ve Türkiye şampiyonluğu kazandırdı. Bundan sonraki hedefinin Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu olduğunu belirten Alan, bugünlere gelmesinde en önemli payın antrenörü Ufuk Ertaş'a ait olduğunu söyledi.

Alan, “Diyarbakır'a şampiyonluk kazandırdığım için çok mutluyum. Kentime karşı vefa borcumu ödemeye çalışıyorum.Türkiye şampiyonalarında daha öncede büyük başarılarım oldu. Artık Avrupa ve Dünya şampiyonluğu istiyorum. Başarılarımda ve bugünlere gelmemde en büyük pay milli takım antrenörüm olan İbrahim Ufuk Ertaş'a aittir. Çocukluğumdan beri benimle ilgileniyor. Bu sporu bana sevdiren başarılı olmamı sağlayan hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .” dedi.

ERTAŞ :'KENTİN GURURU OLDU'

Kicks Boks Milli Takım Antrenörü İbrahim Ufuk Ertaş ise Şirvan Alan'ın elde ettiği başarılarla kentin gururu haline geldiğini söyledi.

Ertaş, “Şirvan Alan'ın Türkiye şampiyonluğu bizleri gururlandırmıştır . Kicks boks branşında son yıllarda Diyarbakır iline çok büyük başarılar yaşattık. Şimdi sıra dünya şampiyonasında .Ekim ayında Türkiye'de ilk defa Antalya 'da Dünya şampiyonluğu yapılacak. Sporcumuz Şirvan Alan'ın burada da başarılı olup altın madalya kazanacağına inanıyoruz .Faaliyetlerimize destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut'a teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT