27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,553
  %-0.16
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68

Altın almanın tam zamanı

Altın almanın tam zamanı

05 Kasım 2014 Çarşamba 11:28

Batı Anadolu Kuyumcular Birliği Başkanı Yılmaz Uça, altın fiyatlarındaki düşüşün düğün hazırlığı yapanlara yarayacağını, şu anda fiyatlar çok uygun ve taksitlendirme seçeneği bulunduğunu bildirdi.

Uça, altın fiyatlarının düşmesini Amerikan Merkez Bankası FED'in para politikaları sonucunda yatırımcısının altından çıkmasına ve dünyadaki ekonomik durgunluğa bağladı.
 
Bu nedenlerin altında talebi düşürdüğünü kaydeden Uça, "Fiyatların düşüşü biz kuyumcuları memnun ediyor. Çünkü fiyatlar çok yüksekti, gram altının satış fiyatı 100 lirayı geçmişti. Yüksek fiyatlarda satışlarımız oldukça gerilemişti. Ancak şimdi fiyatlar düştükçe vatandaşın satın alma gücü yükselecek bizim işlerimiz de daha iyi hale gelecek" ifadesini kullandı. Uça, altında yüksek fiyat ve kredi kartına taksit sınırlaması nedeniyle kuyumcuların durgunluk yaşadığını anımsatarak, şunları söyledi:
 
Evlenmek isteyen çiftlere müjde
 
"En azından 4 taksit tekrar uygulanmaya başlayınca işlerimiz biraz daha hareketlendi. Temennimiz taksit sayısının tekrar dokuzlara çıkması. Düğün hazırlığındaki kişilere sesleniyorum şu anda fiyatlar çok uygun ve artık taksitlendirme de başladı. Şimdi alırlarsa düğüne kadar taksitleri bitmiş olacaktır. Evlenecekler için altın almanın tam zamanı. Fiyatlarda yaklaşık yüzde 20 düşüş oldu. Fiyatlar düşükken alışverişlerini yapabilirler."
 
Altın fiyatlarının geleceğine yönelik tahmin yapmanın güç olduğunu ifade eden Uça, "Bizim beklentimiz düşmesi. Ancak dünyadaki olaylara bağlı olarak altın, savaş ihtimallerinde ya da dünya ekonomisinde toparlanma durumunda yükselecektir. Biz çok fazla artmasını istemeyiz. Bu seviyelerde devam etmesini, hatta daha da düşmesini bile isteriz" dedi.
 
"Altın öncelikle devletlerin güvenli limanı"
 
Yılmaz Uça, fiyatların düşmesinin altının "güvenli liman" olma algısını hiçbir zaman değiştirmeyeceğini savunarak, şöyle devam etti:
 
"Türkiye olarak çevremize baktığımızda Suriye, Irak, Ukrayna ve Mısır'da sürekli bir kriz ortamı var. Bu kriz ortamlarında kağıt para hiçbir zaman geçmez. Ancak altın, altındır. Binlerce yıldır böyle, bundan sonra da böyle olacaktır. Özellikle enerji ve teknoloji üreten dünyanın ekonomik olarak güçlü ülkeleri, merkez bankalarındaki döviz girdisini altına çevirerek tutuyor. Dünyada güven ortamı tekrar sağlansa bu altınlar piyasaya sürülecek ve altın fiyatları artacaktır. Altın öncelikle devletlerin güvenli limanlarıdır."
Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 3915
Etiketler: , , ,
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com