1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altı yılda beş kitap yazdı
Altı yılda beş kitap yazdı

Altı yılda beş kitap yazdı

1986 yılından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak göreve başlayan Yrd. Doç. Dr. Saliha Antar, o tarihten itibaren 28 yıldır ayni fakültede göreve devam ediyor. 28 yıllık hocalığı sürecinde binlerce öğrenci yet

A+A-
Onlarca makaleleri yayınlandı ve birçok ilde değişik kesimlere konferanslar verdi. İnsanlara daha fazla yardımcı olabilmek için 28 yıllık hocalık bilgisini yazıya döktüğünü ifade eden Antar, son altı yıl içerisinde 5 kitap yazdı.
 
Antar, 2008 de “ Öğrenmede Sen Neredesin” adlı ilk kitabı yayınladı. 2012 yılında ikinci kitabı olan “ Yaşamda Sen Neredesin”, üçüncü kitabı ” Psikolojik Yaşamda Sen Neredesin“ ve dördüncü kitabı “Ruhun Derinliklerinden Fışkıran Şiirler” adındaki kitapları ilgilerine sunuldu. Değişik kesimlerden okurların büyük ilgi gösterdiği ve kitapları 3. Baskı yapan Yazar Saliha Antar, bu günlerde,  gündemde olan kadın ve çocuk şiddetine ışık tutacak olan “ Şiddetin Pençesindeki Anne ve Çocuklar” adındaki beşinci kitabının baskısıyla uğraşıyor.
 
“En güzel yaşam, insanların hizmetine adanan yaşamdır” şiarıyla yola çıkan ve tüm yaşamını bilim tutkusuna, insan sevgisine ve öğrencilerinin gözlerindeki umut ışığına adayan yazar Saliha Antar, kitaplarında, meslek yaşamı sürecinde karşılaştığı, anne-babaların, çocuk ve gençlerin başarısızlıklarında nasıl acı çektiklerini, başarıyı yakalamada ne kadar zorlandıklarını tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor ve yol gösteriyor.
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT