1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alternatif Üretim ve İstihdam Derneği'ne anlamlı ziyaret
Alternatif Üretim ve İstihdam Derneği'ne anlamlı ziyaret

Alternatif Üretim ve İstihdam Derneği'ne anlamlı ziyaret

Diyarbakır'da geçtiğimiz yıl dernek olarak faaliyet yürütmeye başlayan Alternatif Üretim ve İstihdam Derneği'ne Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

A+A-
Türkiye’nin çeşitli illerindeki kadınları aynı çatı altında toplayan Alteratif Üretim ve İstihdam Derneği’ni iş dünyasının değerli isimlerinden ve Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
 
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Gülbahar Örmek  Sayın Osman Kavala’nın ziyareti sırasında dernek çalışan ve gönüllülerimizin katılım sağladığı görüşme, oldukça verimli geçti. Sağlıklı Yaşam ve Diyet Uzmanı Aysel Bozyel’in de hazır bulunduğu görüşmede dernek başkanımız Gülbahar Örmek, Kavala’ya amaç ve hedeflerimizi anlattı. Görüşmede alternatif üretimin sürdürülebilirliği ve kalkınmadaki önemine değinen Kavala, bu konuda kendisinin de gerekli desteği sunabileceğini belirtti” diye konuştu.
 
Osman Kavala kimdir?
 
Helsinki Yurttaşlar Derneği, TÜRSAK, Türk Yunan Dostluk Derneği, TEMA, Güneydoğu Avrupa’da Demokrasi ve Uzlaşma Merkezi (CDRSEE) ve Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği’nin kurucu üyelikleri ve yönetim kurullarında, TESEV Yönetim Kurulu’nda ve Açık Toplum Enstitüsü-Türkiye biriminin Danışma Kurulu’nda yer alan Kavala, Halen Anadolu’da sanat ve kültür programları yürütmek için kar amacı gütmeyen bir şirket olarak kurulan Anadolu Kültür’ün Yönetim Kurulu başkanlığını yapıyor.
    
 
 
(Diyarinsesi.org YA MY)

HABERE YORUM KAT