1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Altan Tan'dan BDP ve DTP'ye Hevsel eleştirisi
Altan Tan'dan BDP ve DTP'ye Hevsel eleştirisi

Altan Tan'dan BDP ve DTP'ye Hevsel eleştirisi

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Hevsel Bahçeleri'nde düzenlenen eylemlere sert tepki gösterdi.

A+A-
BDP ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından Dicle Vadisi Projesi kapsamında Hevsel Bahçeleri'nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca konut yapılacağı iddiaları üzerine başlatılan çadır eylemlerine BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan sert tepki gösterdi.
 
BDP VE DTP HALKI YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR
Hevsel Bahçeleri'ne konut yapılamayacağını anlatan Tan, DTK'nın halkı yanılttığını söyledi. BDP'li belediyelerin Dicle Vadisi'nin uygulanacağı alana kum ocağı için ruhsat verdiğini dile getiren Tan, açılan kum ocağı Dicle Nehri'ni tahrip ettiğini kaydetti.
 
BDP ve DTK'nın halka yanlış bilgi verdiğini ifade eden Tan, “Diyarbakır hepimizin şehridir. 10 bin yıldır hayatın kesintisiz devam ettiği bir yerdir. Buranın ağacından, çiçeğinden, yaprağından tutun, nehrinden, vadilere kadar her şeyin dikkatlice muhafaza edilmesi lazım. Muhafaza edilirken, halkın doğru bilgilendirilmesi gerekiyor. Son dönemlerde Dicle Vadisi ile ilgili büyük bir tartışma yaşanıyor. Maalesef defalarca ikaz etmeme, elimdeki belge ve bilgileri sunmama rağmen, bugün DTK adına hareket ettiğini söyleyen bazı kişiler halkı yanıltıyorlar.

HABERE YORUM KAT