1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Altan Tan: 'Barajı aşamazsak zehir zıkkım edeceğiz'
Altan Tan: 'Barajı aşamazsak zehir zıkkım edeceğiz'

Altan Tan: 'Barajı aşamazsak zehir zıkkım edeceğiz'

Gaziantep'te Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçim bürosunu ziyaret eden HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "7 Haziran'da barajı geçmezsek zehir zıkkım olsun diyeceğiz” dedi.

A+A-
HDP seçim bürosunu ziyaret etmek ve milletvekili adayına destek amacıyla kente gelen HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’a, HDP Gaziantep milletvekili adayı Celal Doğan ve partililer eşlik etti.
 
HDP Gaziantep seçim bürosunda konuşan Altan Tan, baraj sorununa değinerek, “Baraj konusunda 2 şey söyleyeceğim. Birincisi, bunlar barajı geçmezse her tarafı dağıtır diyorlar. İkincisi ise çıkarlar, Tayip Beye derler ki afiyet olsun, helalı hoş olsun, 60 tane milletvekilimizi aldın yedin, çaldın, buyur ye. İkisini de yapmayacağız.
 
 
Peki ne yapacağız? Zehir zıkkım ederiz öyle bir şey olursa. Bunu da söylediğimiz vakit tehdit mi ediyorsun diyorlar hayır tehdit etmiyoruz. Yani zehir zıkkım etmek illa vurarak, kırarak olmaz. Bir kere böyle hırsızlık üzerine kurulu bir milletvekillileri, hiçbir yerde meşru kabul edilmez. Bu insanlarla hiç kimse konuşmayacak, ikaz edecek tavır koyacak, ihtar edecek” dedi.
 
 
“BİZE SALDIRANLARIN HESABINI SORACAĞIZ”
 
 
HDP seçim bürolarına yapılan saldırıların hesabını soracaklarını ifade den Altan Tan, MHP’ye bir çağrıda bulunduklarını dile getirerek şöyle konuştu:
 
 
“Genel başkanımız bir çağrıda bulundu. Dedi ki siz bu işlerin içinde var mısınız, yok musunuz? Adamlar da çıktılar, biz yokuz dediler. Şimdi ben yokum diyene, çıkıp sen vardın demek doğru değil. E tabi bu işleri yapan adamlar gökten gelmiyorlar. Bunların, bir yerlerle mutlaka bir bağlantısı var. Mutlaka bu işleri organize den, tahrik eden, yönlendiren güçler var. Bunda da birinci muhatap hükümettir.
 
 
Ne olursa olsun, diyelim ki öyle yaptı, böyle yaptı. Kötü şeyler bunlar. Ne diyeceğim Allah akıl fikir versin ama bize düşen ne, bu seçimde zaten bunların yapmak istediği birkaç şey var. Zaten Genel Başkanımız Selahattin Bey, bütün arkadaşları uyararak, değil bir adım, gerekirse on adım geri durun dedi. 10 gün daha dişimizi sıkıp deneyimli kadrolarımızla gidiyoruz zaten. Bütün bunların hesabını sorarız" diye konuştu.
 
 
Selahattin Eyyubi isminin Yüksekova Havaalanı'na verilmesini de eleştiren Tan, “Yüksekova Havaalanı'na koskoca Selahattin’in adını niye veriyorsun. Bak bir köprü Atatürk, bir köprü Fatih Sultan Mehmet ve öbürü de Yavuz Sultan Selim. Getir bari hiç olmazsa Selahattin Eyyubi adını Türkiye’nin en büyük üniversitesi ve kampüsüne ver. Ya da göz önünde olan bir yere ver” dedi.
 

HABERE YORUM KAT