1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altan Erkekli, Dicle Üniversitesi'nde
Altan Erkekli, Dicle Üniversitesi'nde

Altan Erkekli, Dicle Üniversitesi'nde

DİYARBAKIR - Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Altan Erkekli, Dicle Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

A+A-
Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'ndeki gösteriye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin doldurduğu salonda Altan Erkekli, yaklaşık bir buçuk saat sahnede kaldı.
 
 
Diyarbakır'da okuduğu zamanki anılarını anlatan Erkekli, öğrencileri kahkahaya boğdu. Tiyatroya başlama hikayesini ve tiyatronun önemine değinen Erkekli, iletişimsizlikten dert yandı. Konuşmasının sonlarına doğru öğrencilerle soru ve cevap şeklinde söyleşi yapan Erkekli, mütevazı hareketleriyle öğrencilerden tam not aldı. Erkekli aynı zamanda üniversite yönetimine, öğrencilerle bir araya gelmesine aracı olduğu için de teşekkür etti.
Konferans bittikten sonra öğrenciler sahneye çıkarak Erkekli ile fotoğraf çektirmek istedi.
 
 
Erkekli'nin fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmaması ilgiyi arttırdı. Fotoğraf çekerken öğrencilerle sohbet eden Erkekli, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
 
 
Daha sonra İHA muhabirine konuşan Erkekli, Dicle Üniversitesi'nin atmosferini solumaktan ve gençlerle bir araya gelmekten son derece memnun olduğunu dile getirerek, kendisini davet eden üniversite yönetimine teşekkür etti.
 
 
Konferansın sonunda Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün Altan Erkekli'ye çiçek takdim ederek verdiği konferans için teşekkür etti.
 
 
(DE-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT