1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altaç'tan Saylaka'ya ziyaret
Altaç'tan Saylaka'ya ziyaret

Altaç'tan Saylaka'ya ziyaret

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakır Arı Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Saylakı'yı ziyaret etti.

A+A-

Altaç, ziyarette arı sektörünün her geçen gün daha çok önem kazandığını, hükumetin her alanda olduğu gibi arıcılık sektörüne de ciddi anlamda projelerle destek verdiğini ifade etti. Altaç, üreticilerin ve özellikle Diyarbakır'ın menfaatleri için her zaman bütün sektörlerin yanında olduklarını dile getirdi.

Altaç, "Daha önce sektörün yaşadığı sorunlar bugün itibariyle giderildi. Arıların insan yaşamı için önemli bir canlı, birliğin çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Arıcılık sektörü ilimiz için büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda ilerleyen zamanlarda sizlerle birlikte sektörünün gelişmesi için önemli çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum. Hükümetimizin her alanda olduğu gibi arıcılık sektörüne de verilen destekler ve dünyadaki konumumuzu dikkate aldığımızda hükumetimizin sektöre verdiği önemi net olarak görebiliyoruz. Günümüz itibariyle arıcılık sektörü her geçen gün daha çok önem kazanıyor. Sektörün gelişmesi için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Diyarbakır Arı Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Saylak da ilk defa kendilerini bir siyasi partinin yönetim kurulu üyelerinin ziyaret ettiğini ifade ederek, Aydın Altaç'a teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT