1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altaç'tan MÜSİAD'a ziyaret
Altaç'tan MÜSİAD'a ziyaret

Altaç'tan MÜSİAD'a ziyaret

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç ve beraberindeki heyet, Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı'yı ziyaret etti.

A+A-

STK ziyaretlerine devam eden Altaç, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı'yı makamında ziyaret etti. Altaç, konuşmasına yeni yönetime başarılar dileyerek başladı.

Türkiye'deki dernek ve sendikalaşma hareketinin yakın bir tarihte başladığını belirten Altaç, son dönemlerde oldukça gelişmiş ve yavaş yavaş oturmaya başlayan yapılara dönüşmeye başladığını diye getirdi. Altaç, “Bunun sebebi de AK Parti hükümetidir. AK Parti hükümetlerinin, sivil toplum kuruluşlarına ve sendikalara olan güvenidir ve bu en doğrusudur. Biz sivil toplum kuruluşlarını ve sendikaları önemsiyoruz.

Eski Türkiye'de yönetim belli bir grubu, kendini bu ülkenin sahibi olarak görenleri ve ülkenin bütün kaymaklarını kendileri için kullanan küçük bir kesimi desteklerdi. Bu anlayış 12 yıldan bu yana AK Parti ile değişmeye başladı. Siyaset günümüzde topluma yön veren ve toplumu şekillendiren bir kurum haline gelmeye başladı bu Başbakanımız ve genel başkanımızın iradeli, onurlu ve dik duruşuyla kaynaklıdır.

Türkiye böyle bir liderle neler kazandı, buna baktığımız zaman en başta ekonomik ve siyasal istikrar kazandı. Bunun ötesinde iç barış sağlandı. İç barış ile artık kan akmıyor, anneler gözyaşı dökmüyor, canlar toprağa düşmüyor ve ülkenin kaynakları ülkenin insanlarına akmaya başladı. Son 12 yılda yapılan yatırımlar yapılamadı ya da ülkemizin hazinesinden çıkmadı, bu halka ait olan kaynaklarla yapıldı. Eskiden öyle değildi, bunlar olurken çok badireler ve tehlikeler atlattık.

Bütün yolları denediler, hükümeti nasıl düşürürüz veya nasıl yıpratırız diye. Tabi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Muhtemelen bu seçimlerde de bir şeyler yapmaya çalışacaklar. Bu yaptıkları artık son hamleleridir. Tabi burada STK'lara, derneklere, iş dünyasına çok büyük görevler düşüyor. Bu Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemiz için ve bölgemiz için inşallah hayırlı olur” dedi.

MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı ise refah, güven ve huzurun vazgeçilmezleri olduğunu belirtti. Özşanlı, “Çözüm sürecini önemsiyoruz ve destekliyoruz. İş dünyasının temsilcileri olarak çözüm sürecinin olumlu yansımalarını ekonomide, sosyal yaşamdan almaya başladık. Şu an itibariyle gerek ülkemizde ve gerekse bölgemizde ekonomideki canlanmayı görüyoruz, bizde MÜSİAD olarak bölgemizin kalkınması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya çalışacağız. Hükümeti temsilen bizleri ziyaret ettiğiniz için sizlere ve yönetim kurulu üyelerinize teşekkür ediyorum. Sizleri 1 Haziran'da yapılacak olan kongremize şimdiden davet ediyorum” diye konuştu.

(YRT-MO-Y)
 

HABERE YORUM KAT