1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altaç'tan gazeteciler polise çalışıyor beyanına tepki
Altaç'tan gazeteciler polise çalışıyor beyanına tepki

Altaç'tan gazeteciler polise çalışıyor beyanına tepki

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, BDP Milletvekili Demir Çelik'e gazetecilere yönelik asılsız beyanı için tepki gösterdi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Muş'ta BDP'nin çadır kurma eylemine polis tarafından izin verilmemesi nedeniyle BDP Milletvekili Demir Çelik'in "Gazeteciler polise çalışıyor" beyanının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Gazetecilerin zor şartlarda çalıştığını ve meslekleri uğruna büyük bedeller ödediğini kaydeden Altaç, Çelik'in beyanının talihsiz ve kabul edilemez bir beyan olduğunu dile getirdi. Altaç, "Toplumun sağlıklı ve doğru bilgi kaynağı olan gazeteciler ve diğer basın mensuplarına yönelik BDP Milletvekili Demir Çelik'in söylemleri olaylara ve kişilere objektif ve sağduyulu yaklaşmamızın önemli olduğunu bir kez daha bizlere göstermiştir. Yapılan açıklama gazetecilerin çalışma koşullarını daha da zorlaştıracaktır. Yapılan açıklamayı kınıyor, bütün gazetecilere ve basın mensuplarına çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT