1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altaç'tan Ebedinoğlu'na ziyaret
Altaç'tan Ebedinoğlu'na ziyaret

Altaç'tan Ebedinoğlu'na ziyaret

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu'nu ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerinde bulundu.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, başkan yardımcıları Fadıl Karaer, Mesna Şimşek, Mahmut Kayaş, Sedat Bayhan ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette bir konuşma yapan Altaç, tekrar başkan seçilen Alican Ebedinoğılu'nu tebrik etti. Altaç, STK olarak DESOB'tan beklentilerini dile getirerek, “Kongrede tekrar başkan seçildiğiniz için sizleri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bizim sizden beklentilerimiz Diyarbakır halkının temel hizmetlerinin nasıl karşılanması gerektiği yönünde.

AK Parti teşkilatı olarak sizlere her zaman destek olduk ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Sizlerin Diyarbakırlı hemşehrilerimiz için yaptığı faaliyetler, ilimiz için çok olumlu gelişmelerin yaşanmasına vesile olmuştur.

Diyarbakır'da anlayışlar artık değişiyor, ideolojik söylemler artık para etmiyor. Bundan sonra Diyarbakırımızda kamu yararını düşünen, bunun için mücadele eden ekipler çalışacak. Diyarbakır ileriye dönük hamleler yapacaktır ve Elazığ'ı, Gaziantep'i, Şanlıurfa'yı geçecektir inşallah. Bunu sizlerin desteği ile birlikte gerçekleştireceğiz. Çünkü bu gün itibari ile her geçen gün Diyarbakır'ın aleyhinedir” dedi.

“ZAMAN, YATIRIM ZAMANIDIR. ŞEHRİN ÖNÜNE SETLER ÇEKİLMEMELİ”

Diyarbakır olarak potansiyelin zirve yapmış durumda olduğunu hatırlatan Altaç, bölgedeki gelişmelerin yatırım için en uygun zemini hazırladığını da sözlerine ekleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Diyarbakır bu gün itibari ile muazzam bir potansiyele sahip bir şehirdir. Bir yerin kalkınması için yola, suya, güneşe, sahip olması gerekir. Diyarbakır'da bunların hepsi var, hem de fazlasıyla. İlimiz bölgenin ana noktası konumunda. Artık zaman Diyarbakır'a yatırım yapma zamanıdır. Bu kadar devasa bir şehir, halen önüne setler çekilmeye çalışanlar var. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Değişimin öncüsü sizlersiniz, sizler toplumun geneline hitap eden yapılarsınız.”

“BÖLGEMİZ AK PARTİDEN ÖNCE GÜVENLİK EKSENİNİN AĞIR BASTIĞI BİR ÜLKE İDİ”

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Kürt sorununa yaklaşımını ve bu sorunu çözmek için verdiği mücadeleden bahseden Altaç, 12 yılda ülkenin ve bölgenin AK Parti iktidarı ile birlikte sıçrama yaptığını söyledi.

Altaç, “12 yılda ülkemiz ve bölgemiz AK Parti iktidarı ile sıçrama yapmış ise çözüm süreci bunun en büyük olumlu getirisidir. Ülkemiz ve bölgemiz AK Parti'den önce güvenlik ekseninin ağır bastığı bir ülke idi, bu gün ise çözüm süreci ile yatırım düşüncesinin ağır bastığı bir ülke haline geldi. Bu gün güvenlik ihtiyacı pek fazla hissedilmiyor, çünkü bir barış, kardeşlik ortamı oluştu, artık Türkiye'nin bütçesi eğitime, sağlığa ve diğer alanlara entegre ediliyor. Bunu ancak çözüm sürecinin devamı ve olumlu sonuçlanması ile taçlandırması tüm kesimlere düşer. Bu gün batıdan daha çok bu bölgeye yatırım yapmamız gerekiyor, 2002 öncesinde Kürt var mı, yok mu tartışması vardı ama bu gün bu sorun ortadan kalktı.

Başbakanımız 2005'te 'Evet Kürt meselesi var, bizimde bunu çözmemiz gerek' diye ifade etti. Bugün toplumda ciddi bir rahatlama vardır, çözüm süreci de bunun en önemli ayağıdır. Çözüm süreci sizlerin bize vereceği destekle başarıya ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

“KİM BU SÜRECE KARŞI GELİRSE İLK ÖNCE BİZLERİ KARŞISINDA BULUR”

DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu da, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Diyarbakır'ın en büyük STK'larından biriyiz. Yaklaşık 60 bin üyemiz var. Bugün Diyarbakır'ın yüzde 30 esnaflık yapıyor. Yıllarca bölgemiz ve ilimiz yaşanan çatışma ortamlarından dolayı teşvik yasalarında tam olarak yararlanamadı, yine en büyük darbeyi yaşanan bu çatışmalarından dolayı esnafımız almıştır.

Biz Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak siyasette kesinlikle taraf değiliz fakat çözüm sürecini sonuna kadar destekliyoruz. Kim bu sürece karşı gelirse ilk önce bizleri karşısında bulur. Bizleri ziyaret ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


(YRT-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT